Na co zwrócić uwagę przy zakupie monitora do gier

Jak gry PC stają się bardziej wciągająca niż kiedykolwiek, gracze są modernizacja ich zestaw, aby upewnić się, że mają najlepsze monitor do gier możliwe. Istnieje wiele rzeczy do rozważenia podczas uzyskiwania monitora i z szerokiej gamy wyświetlaczy do wyboru klientów są rozpieszczani za wybór. Użyj tego 2019 Gaming Monitor Guide, aby pomóc dokonać najlepszego wyboru.

Rynek gier

Rynek gier w Polsce jako całość wzrósł o 10% w ubiegłym roku do rekordowego poziomu 5,7 mld funtów, a branża sprzętu komputerowego również wzrosła o 18,4%; przy czym więcej graczy decyduje się na grę przed monitorem, a nie siedząc przed telewizorem.

Gracze PC są uważani za bardziej „poważnych” graczy, którzy wydają więcej na swój zestaw. Budżetowy gracz PC nadal wyda 650-750 funtów na swój zestaw, podczas gdy przeciętny gracz PC wyda więcej, bo od 1000 do 1200 funtów.

Wraz z pojawieniem się nowych gier wypełnionych realistyczną, jasną i wysoką rozdzielczością, gracze coraz częściej modernizują swoje monitory, aby przenieść swoje wrażenia do rzeczywistości. Zaczynamy również dostrzegać zmiany na rynku gier, z platformami do gier, takimi jak Google’s Stadia, które eliminują potrzebę wydawania tysięcy funtów na budowę własnego komputera, pozwalając użytkownikom końcowym na inwestowanie w bardziej wydajne monitory, całkowicie omijając wydatki na komputery.

Jednakże, może to być trochę czasu, zanim zobaczymy większość graczy PC całkowicie ignorując moc ich komputera i wyłącznie koncentrując się na monitorach, w chwili obecnej te dwa go w ręku – w międzyczasie warto przeczytać https://techpolska.pl/monitor-144hz-dla-graczy-czyli-top-5-monitorow-144hz/ .

Rozdzielczość

Najważniejszym aspektem do rozważenia przy wyborze monitora do gier jest rozdzielczość wyświetlacza. Trzy standardowe rozdzielczości to:

1080p
1440p
2160p
Są one również znane jako Full HD, QHD/2K i UHD/4K.

Zasadniczo, wyższa rozdzielczość oznacza, że będzie więcej pikseli na ekranie rozdzielczości w wyraźniejszy obraz i gładsza rozgrywki.

Rozdzielczość jest bardzo ciężki sprzęt, jak to jest ważne, aby rozważyć swoje ograniczenia sprzętowe przy wyborze monitora do gier. Jeśli twój GPU, procesor graficzny, nie może przetwarzać wysokiej rozdzielczości, spowoduje to lagowanie w grze.

1440p/QHD/2K staje się standardowym rozmiarem rozdzielczości monitora dla przeciętnego gracza, ponieważ tylko najpotężniejsze nowoczesne procesory graficzne są w stanie przetworzyć rozdzielczość 2160p.

Niemniej jednak, jeśli twój układ GPU nie jest w stanie przetworzyć wysokiej rozdzielczości, możesz ustawić potężne monitory do grania na niższych ustawieniach rozdzielczości, zabezpieczając swój zestaw do gier na przyszłość, gotowy na nowy układ GPU, który będzie w stanie wygodnie obsługiwać wyższą rozdzielczość.

Częstotliwość odświeżania

Mierzona w hercach (Hz), częstotliwość odświeżania mierzy, ile razy monitor może odświeżyć wyświetlany obraz na sekundę.

Częstotliwość odświeżania występuje w trzech różnych wielkościach:

60 Hz
144 Hz
240 Hz
Weź pod uwagę, ile FPS (klatek na sekundę) może obsłużyć Twoja karta graficzna – nie ma sensu inwestować w monitor z wysoką częstotliwością odświeżania, jeśli Twoja karta graficzna nie jest w stanie uruchomić gier z tak wysoką częstotliwością odświeżania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here