Chcesz zmienić kolor swojego auta?

Jak wiadomo w życiu czasem potrzebne są jakieś zmiany. Czasem dotyczy to naszego samochodu. Nie musimy jednak od razu kupować nowego modelu, jest na to inne prostsze rozwiązanie. W takiej sytuacji możemy zdecydować się na zmianę koloru auta. Jednym ze sposobów na jest położenie nowego lakieru, metoda ta daje zdecydowanie najlepsze efekty, wiąże się jednak z wyższymi kosztami. Alternatywą dla lakierowania może też okazać się oklejenie naszego samochodu specjalną folią termoplastyczną.

Tradycyjne lakierowanie samochodu

Standardowe lakierowanie samochodu jest czasochłonne i kosztowne. Chcąc to zrobić dokładnie poszczególne elementy karoserii samochodu muszą zostać rozebrane, a elementy zawieszenia koniecznie trzeba zabezpieczyć i zamaskować. W przypadku kosztów związanych ze zmianą koloru auta poprzez lakierowanie przedział wynosi od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dodatkowo z uwagi na bardzo żmudny proces cała operacja może potrwać naprawdę długo. Jeżeli jednak zwracamy uwagę na szczegóły i cenimy sobie jakość to z pewnością będziemy zadowoleni z efektu końcowego takiej modyfikacji.

Zmiana koloru auta poprzez oklejenie folią

Dużo prostszą metodą na dokonanie zmiany kolory nadwozia w samochodzie jest wykorzystanie specjalnej folii termoplastycznej. Folię należy przykleić bezpośrednio na karoserię. W zależności od oczekiwanych wzorów koszty tego typu operacji wynoszą od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Należy jednak pamięta, że efekty nie będą prezentowały się tak jak przy tradycyjnym lakierowaniu. Fachowe oko z pewnością dostrzeże, że kolor auta został zmodyfikowany. Dodatkowo folia charakteryzuje się określoną trwałością i wytrzymałością na warunki atmosferyczne. Intensywne słońce z pewnością przyczyni się do blaknięcia koloru, natomiast pod wpływem wody uwidocznione zostaną wszelkie łączenia elementów folii.

Co o zmianie koloru samochodu mówią przepisy?

Podczas rejestracji naszego samochodu jesteśmy zobligowani do określenia jego koloru. W przypadku zmiany konieczne jest udanie się do wydziału komunikacji aby wprowadzić poprawkę w dokumentach, mamy na to 30 dni. W konsekwencji nie oznacza to jednak wymiany dowodu rejestracyjnego, nie ma w nim powiem obecnie rubryki, która dotyczyłaby koloru pojazdu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here