Jak monitorować pozycję strony w Google

Cechą charakteryzującą notorycznie następujące przeobrażenia w działaniu wyszukiwarki Google jest przede wszystkim chęć stworzenia takiego narzędzia internetowego, które pozwoli na w pełni trafne uzyskiwanie wyników zapytań kierowanych przez użytkowników sieci.

Istnieje kilka czynników, jakie mają realny wpływ na to, jakie efekty wyszukiwań przedstawi Ci wyszukiwarka. O tym jak monitorować pozycję konkretnej strony i na tę pozycję wpływać, dowiesz się bezpośrednio z naszego wirtualnego poradnika, do lektury którego serdecznie Państwa zachęcamy.

Wyniki zapytań jakie wyskakują nam po wklepaniu danej frazy zależne są w dużym stopniu chociażby od miejsca, z jakiego łączymy się z siecią. Ponadto nie bez znaczenia okazuje się także do tej pory występująca historia wyszukiwań, to co zgłębialiśmy na ten moment. A zatem w praktyce, to co wyskakuje dwóm osobom wklepującym dokładnie te same frazy ale na dwóch innych komputerach czy też z dwóch innych lokalizacji, może być całkowicie odmienne.

Jedną ze skutecznych form kontroli pozycji zajmowanej przez Twój serwis internetowy okazuje się metoda ręczna, która jest bezpośrednia – otrzymujemy rzetelne wyniki jeśli podziałamy w następujący sposób:

– wylogowujemy się ze wszelkich usług Google, w tym YouTube czy GMail. Przestajemy korzystać z Google+.
– wpisujemy interesującą nas frazę w wyszukiwarkę Google, a następnie czekamy, aby zostać przekierowanym do wyników zapytań.
– wybieramy opcję Narzędzia wyszukiwania, która znajduje się pod paskiem przeznaczonym do wprowadzania frazy. Później klikamy nazwę miejscowości oraz wklepujemy „Polska”.
– zmieniamy lokalizację wyszukiwań przeglądarki, a dodatkowo możemy też usunąć prewencyjnie cookies z danej strony www. Robimy to poprzez dodatek do Firefoxa.

Jak monitorować pozycję strony w Google

Tych kilka prostych kroków pozwoli Ci dać naprawdę jasny, obiektywny wgląd w to, jaka jest pozycja Twojej strony. Pozytywnym aspektem takiej metody, jaką wyżej opisaliśmy jest fakt, iż to łatwe i niefatygujące rozwiązanie, które jest dobrym wariantem w przypadku osób nieśledzących swoich pozycji stron oraz nieporównujących się zbyt często z portalami swych konkurentów branżowych.

Drugim rozwiązaniem jest natomiast metoda półautomatyczna, jaka bazuje na tym, że możemy zamiast ręcznego wklepywania fraz wykorzystać w tym celu komplet narzędzi. Jest to przykładowo skuteczne rozszerzenie do przeglądarki FirefoxRank Checker logoSEObOOK Rank Checker. Dodatkowo wyróżnia się także Free Monitor For Google – bezpłatny program jaki wymaga zainstalowania na komputerze.

To dużo mniej czasochłonna metoda niż wykorzystanie wspomnianej wcześniej formy ręcznej. Możemy bowiem w praktyce bez jakichkolwiek trudności zweryfikować rozmaite słowa kluczowe, a zatem frazy, niekoniecznie wpisując je ręcznie za każdym razem, lecz lecąc z automatu. To duże ułatwienie oraz przyspieszenie procesu monitorowania pozycji strony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here