Jak oszczędzić na ZUS pracując i rozliczając się w Polsce – dwie metody o których nie wiedziałeś

Jedną z największych bolączek przedsiębiorców w naszym kraju okazuje się zbyt kosztowne prowadzenie działalności. Niestety, aby móc opłacić ZUS trzeba naprawdę wykazywać duże dochody.

W konsekwencji tego bardzo modne jest pracowanie na śmieciowych umowach, w tym zleceniówkach czy rachunkach o dzieło. Jakiś czas temu trendem stało się także wyprowadzanie biznesów poza rejon Polski, by uniknąć wysokich opłat. Czy są jednak jakieś inne możliwe rozwiązania, by pogodzić uczciwe prowadzenie firmy, ale przy okazji niespłukiwanie się do przysłowiowej suchej nitki? Poczytaj nasze porady zawarte w poniższych fragmentach.

Generalnie przez lata przedsiębiorcy stawiali na rejestrowanie swych działalności gospodarczych na terenie Wysp Brytyjskich. Powodem tego okazywały się przede wszystkim świetne w porównaniu z naszymi polskimi standardami formy prowadzenia firmy. Opłaty wynosiły zaledwie sześćset złotych w skali rocznej, a zatem ubezpieczenie tej kategorii to symbolicznych parę groszy. Poza tym, nie jest narzucony wymóg zatrudniania księgowego do dwudziestego miesiąca prowadzenia działalności. Kwota wolna od podatku to natomiast aż sześćdziesiąt tysięcy złotych.

Czego więc chcieć więcej? Nie ma nawet porównania z tym, co występuje w przepisach prawnych w naszym kraju. Nieco ten trend zmieniać zaczął Brexit i niedawne referendum dotyczące opuszczenia przez Zjednoczone Królestwo Unii Europejskiej. Przedsiębiorcy polscy zaczęli szukać alternatywnych metod unikania wysokich świadczeń finansowych. My, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Czytelników również przedstawiamy kilka charakterystycznych form zastępczych. O nich poniżej.

Useme.eu

Jest to profesjonalny serwis internetowy, który opiera się w swej działalności na świadczeniu dość nietypowych i niestandardowych jak na nasze warunki usług. Otóż po pierwsze jest to klasyczna baza ogłoszeń, która zawiera zlecenia różnego typu skierowane do freelancerów czyli tak zwanych wolnych strzelców, którzy nie są na etacie, ale pracują na własny rachunek, podłapując rozmaite prace dorywcze, dzieła, zlecenia do wykonania.

Jak oszczędzić na ZUS pracując i rozliczając się w Polsce – dwie metody o których nie wiedziałeś

Jeżeli nie mają oni natomiast zarejestrowanej swojej firmy, koniecznie powinni się zainteresować useme.eu, bowiem serwis pozwala na to, aby wydawać faktury za pośrednictwem portalu, nie ponosząc za to żadnych kosztów.

Później serwis wysyła Ci do rozliczenia końcowego PIT i w konsekwencji tego pozostajesz „czysty” względem ZUS, działasz w pełni legalnie, a do tego nie ponosisz kosztów prowadzenia firmy. Useme to zatem swego rodzaju skuteczny pośrednik na linii zleceniobiorca i zleceniodawca. To ogromna oszczędność na biurze rachunkowym.

Dwuosobowa spółka z o. o.

W tym wypadku można mówić o przewadze takich form działalności wobec klasycznych firm bazujących na standardowej działalności gospodarczej. Wspólnicy nie są bowiem zobligowani do płacenia składek ZUS-owskich, a reguluje taki ich przywilej ustawa o ubezpieczeniach społecznych.

Co więcej, nie muszą oni także płacić żadnych składek, gdyż nie są powiązani ze spółką na zasadzie umowy o pracy. Taka osobowość prawna wymaga natomiast opłacania podatku dochodowego dla firm – CIT, ale tylko wtedy, kiedy uzyskiwane dochody spółki są wyższe niż wydatki. Gdy są równe, spółka nie opłaca nawet podatku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here