czym usunąć błąd w zeszycie? korektor czy gumka?

Pomyłka, czy błąd ortograficzny to w szkole norma. Błędy mogą zdarzyć się każdemu. Na szczęście istnieją metodę, żeby zatuszować tą pomyłkę. Aby się jej pozbyć z zeszytu, należy zaopatrzyć się w narzędzie do korygowania, czyli korektory i gumki.

To po co musimy sięgnąć zależy głównie od tego, czym został napisany błąd. Jeżeli pisaliśmy ołówkiem, wystarczy użyć gumki do ścierania i błąd zniknie. Jeżeli korzystaliśmy z długopisu, niezbędny będzie korektor.

Gumki do ścierania

Wybór gumek do ścierania jest dość spory, znajdziemy je praktycznie w każdym sklepie plastycznym i papierniczym. Gumki spotykane są w różnych kształtach i kolorach. To jaki rodzaj gumki do ścierania wybierzemy, zależy od tego, jakim przyrządem się pisze.

Klasyczne gumki są w stanie zetrzeć ołówek oraz kredkę. Rodzaj gumki w takim przypadku nie musi być jakiś lepszy. Wystarczy najtańsza gumka do ścierania ze sklepu.

Korektory i gumki dla dzieci

Jeżeli pisaliśmy ołówkiem HB starcie go nie będzie takie proste. Tutaj już jest nam potrzebna gumka wykonana z syntetycznego kauczuku. Taka gumka wyróżnia się tym, że jest w stanie zetrzeć ołówek, bez rozmazania go i nie uszkadzając papieru.

Z nowszych modeli gumek, ostatnio na rynku pojawiły się gumki do ścierania długopisu i pióra. Taki rodzaj gumki najbardziej przyda się dzieciom chodzącym do szkoły oraz studentom. Bez większego problemu można się nimi pozbyć tekstu napisanego piórem lub długopisem.

Rodzaje korektorów

Za pomocą korektora jesteśmy w stanie usunąć błędy w tekście, które zostały napisane długopisem, cienkopisem lub piórem. Rodzajów korektorów jest dużo na rynku, do najpopularniejszych należą:

  • korektory w płynie, znajdują się w niewielkich buteleczkach, aby zakorektorować błąd należy rozprowadzić korektor specjalnym aplikatorem, który jest w formie pędzelka. Taki aplikator znajduje się w zestawie. Korektor tego typu przeznaczony jest do korektorowania dużych powierzchni. Jego wadą jest to, że z biegiem czasu gęstnieje i zastyga.
  • korektory w pisaku, idealnie się sprawdzają jeżeli mamy do zakorektorowania małą powierzchnię. Korektory tego typu mogą występować w formie płaskiej oraz okrągłej. Ich zaletą jest to, że nie zastygają, ponieważ po użyciu należy zabezpieczyć korektor skuwką. Przed użyciem takiego korektora, należy nim energicznie wstrząsać.
  • korektor w taśmie, jest to szybka metoda na ukrycie błędu. Po jego nałożeniu nie musimy czekać, aż wyschnie. Ten rodzaj korektora kryje na sucho. Jest umieszczony w specjalnej obudowie, zazwyczaj przezroczystej, dzięki temu możemy kontrolować ile jeszcze go zostało.

Przeczytaj też: http://www.plansys.pl/olowki-jaki-jest-najlepszy-dla-dziecka/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here