Jak założyć e-sklep i sprzedawać bez magazynu i produktów. Wyjaśniamy Dropshipping.

Pod pojęciem dropshippingu rozumie się charakterystyczny, uproszczony model sprzedawania usług bądź produktów online. Na czym on polega i w czym tkwią jego zalety? Jak proces ten wygląda w Polsce? O tym wszystkim dowiesz się z poniższych fragmentów. Zapraszamy do lektury.

W wielkim skrócie

Proces sprzedawania polega tu na tym, że klient od razu dostaje towar, jaki zakupi w sklepie internetowym. Produkt jest wysyłany wprost z hurtowni, nie tak jak często ma to miejsce z magazynu sklepowego. Co więcej, platforma sklepowa uiszcza wówczas opłaty tylko za to, co zostało sprzedane, nic ponadto. Jeżeli natomiast chodzi o umowę sprzedaży, to zawiera się ją na linii sklep – klient, z kolei hurtownia ma na celu wyłącznie dostawę zamówień za e-sprzedawcę. Nic więcej jej nie dotyczy.

Jak założyć e-sklep i sprzedawać bez magazynu i produktów. Wyjaśniamy Dropshipping.

Biorąc pod uwagę taki model dystrybucji można stwierdzić, iż jest to duże ułatwienie wynikające z faktu, że odpada tak jakby jeden etap standardowego procesu sprzedaży, a mianowicie eliminowany jest etap prowadzenia magazynu przez sklep internetowy. To pociąga za sobą również dużo niższe koszty dotyczące wysyłki produktów zamawianych metodą dripshipping. W przypadku omawianych tu e-sklepów możliwe jest zapewnienie doskonałych rozwiązań logistycznych.

W szczególności jest to ciekawa alternatywa dla tych, którzy dopiero co otwierają swój biznes i nie mają za dużego kapitału początkowego na jego uruchomienie pełną parą.

Proces dropshippingu

Jest to specyficzny model sprzedaży, w którym chodzi o pełną integrację między witryną sklepu online oraz hurtownią. W rezultacie pozyskuje się sprawny import, a także bardzo szybki. Można także bez większych trudności błyskawicznie aktualizować stany magazynowe, uzupełniać braki, zgłaszać je i w ogóle wychwytywać.

Ponadto mowa wtedy także o następujących praktycznie od ręki przeobrażeniach cenowych. Integracja musi działać na najwyższym poziomie i jeżeli ten proces w dropshippingu jest płynny, wówczas realne staje się proste załadowanie produktów oraz ukazywanie wyłącznie bieżących ofert w e-sklepie.

Ogólnie hurtownie, jakie bazują na takim modelu sprzedaży, mają tendencję do udostępniania szczegółowo przygotowanych plików, specjalnie na ten cel, zawierających skrupulatne opisy produktów. W dropshippingu generalnie chodzi o to, aby jak najszybciej zrealizować proces sprzedaży oraz dopełnić realizację zamówienia.

Warunki współpracy

Ogólnie to, na jakich zasadach współpracują sklep i hurtownie zależne powinno być praktycznie zawsze od indywidualnych ustaleń. Są one związane z tym, że każdy ma swoje rozwiązania, jakie w jego przypadku są optymalne.

Trzeba jednakże wiedzieć, iż dystrybucja oparta na dropshippingu opiera się zawsze na dużych oszczędnościach z perspektywy e-sklepu, bowiem redukowana jest opcja prowadzenia magazynu. Nie trzeba także ponosić kosztów wiążących się z przygotowywaniem paczek do wysłania do adresata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here