Jak zabezpieczyć swój e-biznes przed atakiem hakerów

Jeżeli prowadzisz biznes w sieci, musisz zawsze wziąć pod uwagę ewentualność, iż Twoja strona czy serwis jaki prowadzisz, w tym przede wszystkim będące łakomym kąskiem dla nieuczciwych internautów – sklepy online – mogą stać się obiektem ataków hakerów. Jest kilka sprawdzonych metod ochrony jakie śmiało można zaliczyć do profilaktyki antyhakerskiej.

O tym, na co zważać w szczególności, by zabezpieczyć swą witrynę, podpowiemy w poniższych częściach naszego wirtualnego poradnika.

Narażeni na oszustwo

Generalnie każdy, kto działa w jakikolwiek sposób, w dowolnym stopniu czy na wybraną skalę w sieci, zawsze ulega narażeniu na atak ze strony hakerów. Bardzo często ofiarami oszustów internetowych padają zarówno ci, którzy posiadają konkretne strony www na własnych serwerach, jak i ci, którzy maja serwisy na serwerach wynajmowanych, nad którymi czuwają firmy hostingowe, renomowane agencje reklamowe czy interaktywne z administratorami sieci na czele.

Jeżeli zależy Ci na ochronie swych danych i zapobiegnięciu charakteryzowanym tu zdarzeniom, koniecznie powinieneś odpowiednio szybko rozpocząć stosowne działania prewencyjne. W przeciwnym razie może być za późno, a konsekwencje niezabezpieczenia się naprawdę okazują się nierzadko drastyczne w swych skutkach.

Szereg negatywnych skutków

Gdy strona internetowa bądź e-sklep jaki prowadzisz, stanie się miejscem ataku hakerskiego, musisz liczyć się z faktem, iż jesteś narażony na szereg niekorzystnych działań internetowych oszustów.

Jak zabezpieczyć swój e-biznes przed atakiem hakerów

Do najpowszechniejszych zabiegów przez nich stosowanych zalicza się wykorzystywanie przejmowanego serwera do rozsyłki wiadomości śmieciowych, czyli SPAM, częstokroć szerzenia wirusów. Niekiedy będąca w Twoim posiadaniu witryna jest swego rodzaju „zakładnikiem”, a więc w zamian za nią trzeba zapłacić hakerom spore kwoty pieniężne, a wtedy przywracają oni serwisy do działania.

Dodatkowo możliwe jest przekierowanie ruchu dotychczas notowanego na Twej stronie na inne strony, w tym głównie spamerskie. Jedną z gorszych konsekwencji okazuje się także przejęcie danych osobowych właścicieli portali czy sklepów internetowych.

Jak się bronić?

Zabezpieczyć swoją stronę czy sklep przed niepożądanymi gośćmi można w bardzo łatwy sposób – ochroń swe połączenie WI-FI, aby nie mógł z niego korzystać byle kto. Powinieneś także wymyślać skomplikowane hasła, takie jakie nie są oczywiste a ich odgadnięcie jest trudne. Ponadto warto te hasła regularnie zmieniać.

Istotne jest, by hasło było silne. Z danych statystycznych wynika, że użytkownicy sieci bardzo często do kwestii doboru hasła podchodzą naprawdę lekkomyślnie, stawiając na takie kombinacje jak 123abc, pass, password123 czy haslo. Jest to kilka najczęściej wykorzystywanych i najgorszych, bo zbyt jasnych do wpadnięcia na nie nawet nie przez hakera. Jak najbardziej unikalna powinna być także nazwa użytkownika. Wreszcie stosowne zabezpieczenie komputera – uruchom program antywirusowy oraz loguj się przez SSL.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here