Reklamy na Facebooku i Instagramie – na czym polegają i kiedy warto je wybrać?

Serwisy społecznościowe Facebook i Instagram należą do najczęściej odwiedzanych stron w sieci. Mają także duży potencjał reklamowy!

Powstanie serwisów społecznościowych zmieniło oblicze internetu. Teraz, za pomocą takich właśnie stron można uzyskać znacznie szybszy dostęp do wielu informacji oraz łatwiej się komunikować. Social media stały się także atrakcyjnym sposobem na promocję – dzisiaj reklamy na Facebooku i Instagramie wybiera wiele firm.

Z tego artykułu możesz dowiedzieć się:

 • Na czym dokładnie polega reklama w mediach społecznościowych?
 • Jakie są główne zalety social media marketingu?
 • Kiedy warto się zdecydować na reklamę tego rodzaju?
 • Jak zacząć skuteczną kampanię reklamową na Facebooku czy na Instagramie?

Sprawdź odpowiedzi na te pytania już teraz, gdy chcesz zacząć promować swoją firmę jeszcze lepiej!

Social media marketing – marketing w mediach społecznościowych

Wraz ze wzrostem popularności mediów społecznościowych, w tym głównie Facebooka, jako że to on jest największym serwisem tego typu, pojawił się także social media marketing.

Marketing w mediach społecznościowych to obecnie bardzo popularna metoda reklamy skierowana zarówno do małych, jak i większych firm, które pragną dzięki niej dotrzeć do sprecyzowanej grupy odbiorców – klientów.

Działania reklamowe w tym właśnie zakresie można realizować samodzielnie, ale powstały również agencje, które zajmują się social media marketingiem, na przykład Agencja Social Media Shine On Agency z Krakowa.

Główne zalety reklamowania się w social media:

 • wysoka skuteczność marketingowa
 • precyzja w docieraniu do wybranej grupy docelowej
 • przystępne ceny realizacji kampanii reklamowej
 • zwiększenie popularności, rozpoznawalności firmy
 • budowa trwałych, długofalowych relacji z klientami
 • dbałość o pozytywny wizerunek
 • zwiększenie zysków firmy

Wobec tego reklama na Instagramie czy też na Facebooku niesie ze sobą wiele korzyści. Na czym dokładnie polega ta metoda e-marketingowa?

Na czym polega reklama w mediach społecznościowych?

Generalnie, reklamy na Facebooku oraz na Instagramie, a także w innych mediach społecznościowych, podzielić można na dwie kategorie: reklama przez fanpage oraz reklama przez opłacone systemy reklamowe.

Reklama przez fanpage

W pierwszym przypadku mamy do czynienia z działaniem marketingowym samej strony danej firmy, czyli jej fanpage’em. Jego założenie jest darmowe. Przedsiębiorca może prowadzić fanpage samodzielnie i w związku z tym nie musi wtedy ponosić żadnych kosztów.

Działania reklamowe polegają w tym przypadku na systematycznym publikowaniu informacji związanych z firmą i jej ofertą, na przykład nowości, promocji, zachęt. Także firma może organizować różne konkursy w social media, za pomocą których także może ona przyciągnąć nowych fanów.

Przy prowadzeniu fanpage ważna jest także interakcja z fanami, czyli odpowiadanie na ich pytania, pomoc w rozwiązywaniu problemów. W rezultacie można stworzyć grono lojalnych klientów.

Reklama przez systemy reklamowe

Druga opcja to reklama przez udostępniane przez serwisy społecznościowe systemy reklamowe. W przypadku reklamy na Facebooku mamy do czynienia z systemem Facebook Ads.

Systemy tego typu oferują płatną reklamę, która polega na prezentacji oferty w serwisie. Może mieć ona postać wyświetlanych między wpisami bannerów, wpisów sponsorowanych. Co ważne, taka reklama jest dostosowywana do grupy odbiorców, co zwiększa jej skuteczność.

Reklamodawca może określić samodzielnie interesujące go parametry grupy docelowej, na przykład płeć, wiek, stan cywilny, zainteresowania, miejsce zamieszkania czy przebywania. To pozwala na uzyskanie większej skuteczności w promocji.

Podsumowując, reklamy na Facebooku, Instagramie i w innych mediach społecznościowych to sprawdzony wybór dla każdego przedsiębiorcy. W uzyskaniu najlepszych wyników pomóc może wtedy dobra agencja social media.

informacja na temat prowadzenia kampanii reklamowych Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here