Radca prawny

Prawo to dla wielu z nas dziedzina dość mało znana. Co jednak powinno się o tym wiedzieć? Przede wszystkim to, że radca prawny to osoba, która pomoże wielu z nas. Kto to tak naprawdę w zasadzie jest? Czym dokładniej zajmuje się radca? W jaki sposób może nam pomoc? Odpowiedź na te wszystkie pytania będzie się znajdowała w poniższym artykule…

Kim jest radca prawny?

Przede wszystkim, warto w ogóle powiedzieć, kim jest radca prawny. Otóż jest to prawnik, który odbył aplikację radcowską i zdał odpowiedni egzamin. Jak sama nazwa wskazuje, jego zadaniem są porady prawne.

Jednak nie tylko, bowiem może on także reprezentować klienta w sądzie czy przed różnymi organami albo instytucjami. Podsumowując, radca działa na całkiem wielu polach.

Jak radca od prawa może nam pomóc?

No dobrze, ale czy naprawdę istnieją jakieś sytuacje, w których taki radca może nam zauważalnie pomoc? Jak najbardziej tak i co więcej, istnieje ich całkiem sporo.

Przede wszystkim, taki radca może nam pomoc w zakresie umów i ich zgodności z prawem. Często otrzymujemy od pracodawcy dość skomplikowaną umowę. Chcąc wiedzieć, czy na pewno nie podpisujemy cyrografu na siebie, warto poprosić o pomoc radcę prawnego. Tak samo zresztą będzie z różnymi innymi umowami – o mieszkanie, samochód, ubezpieczenie itp.

Ponadto taki radca prawny pomoże także uporządkować wiele bardzo osobistych spraw – podzielić majątek, spisać testament, zapoznać się z warunkami czegoś, zainwestować w coś…

Czy radca przyda nam się w firmie?

No właśnie, zdecydowanie w tym momencie trzeba powiedzieć, że taki radca prawny to skarb dla każdej firmy. Dzięki niemu bowiem zdobywamy gwarancję, że wszystkie umowy, działania itp. są w pełni zgodne z prawem. To z kolei zabezpiecza nas przed rożnego rodzaju pozwami itp.

Taki radca w firmie również na pewno pomoże w zakresie inwestycji. Dzięki niemu będziemy mogli w spokoju zająć się rozwojem firmy, a nie dokumentami.

Jak znaleźć dobrego radcę prawnego?

Przede wszystkim trzeba zdecydować, na kim nam zależy- czy ma się zająć sprawami osobistymi czy może majątkiem firmy? Pomocne na pewno będą rożnego rodzaju opinie i komentarze, jednak trzeba pamiętać, że w żadnym wypadku nie są one nigdy obiektywne.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here