Nieostrożny kurier

Każdemu z nas zdarzyło się odebrać paczkę, której zawartość była uszkodzona. To problem dla odbiorców – klientów, którzy przestają ufać sprzedawcom, choć nierzadko wina leży po stronie nieostrożnych kurierów. Jeszcze większy kłopot mają sprzedawcy. Jak bowiem odzyskać stracone zaufanie klienta i przede wszystkim, co zrobić, by nie ponosić konsekwencji działań nieostrożnych kurierów? Mamy to na to radę – więcej niż jedną!

Etykiety ostrzegawcze

Z jednej strony nieostrożny kurier, z drugiej zaś zwyczajny wypadek przy pracy. Każdemu może się zdarzyć upuszczenie paczki, a do tego trzeba wziąć pod uwagę komplikacje podczas transportu. Takie sytuacje powodują, że zawartość pakunków niekiedy dociera do klientów nie w takim stanie, jakiego się oczkuje. Co mogą zrobić sprzedawcy?

Jednym z dodatkowych zabezpieczeń jest oznakowanie odpowiednią etykietą ostrzegawczą. Takie produkty zakupimy w E-hurtownia-opakowan.pl. Przeważnie informują one o tym, że w kartonie znajdują się szklane przedmioty bądź elektronika, ale i inne artykuły wymagające szczególnego traktowania. W zależności od wybranej etykiety, kurier będzie wiedział zarówno, co przewozi, jak i w jaki sposób powinien ulokować lub zabezpieczyć transportowany pakunek. Wiele z przedmiotów wymaga przewożenia w pozycji pionowej – chociażby sprzęt elektroniczny. Zachowanie właściwej pozycji ułatwia transport, rozpakowywanie już przez odbiorcę, załadunek i rozładunek.

Taśmy z nadrukiem

Można również zastosować specjalne taśmy z nadrukiem. Na nich jest wystarczająco miejsca, by umieścić stosowne informacje. Dodatkowo spełniają one funkcje reklamowe. Taśma pakowa nadaje się do zadrukowania logiem, hasłem reklamowym czy danymi kontaktowymi do firmy. Pakunek, który musi przejść przez wiele rąk nim dotrze do odbiorcy, staje się zdecydowanie bardziej widoczny. Zaczyna interesować postronne osoby, które być może w przyszłości staną się klientami.

Tego typu taśma musi posiadać odpowiednią warstwę klejącą, ale i właściwie wykonany nadruk. Dzięki temu zabezpiecza pakunek, nie pozwala na jego rozklejenie w trakcie transportu, natomiast nadruk nie ulega wytarciu czy zarysowaniom, nawet narażony na działanie warunków atmosferycznych.

Zabezpieczanie zawartości

Sprzedawcy nie mogą zapominać o zabezpieczaniu stosowanym wewnątrz kartonów. Do tego przydają się poduszki powietrzne, folia bąbelkowa i folia stretch, a także skropak. To, który produkt zostanie wybrany, zależy od indywidualnych potrzeb oraz pakowanego artykułu. Skropak świetnie wypełnia wolne przestrzenie, dlatego zabezpiecza przed przesuwaniem się umieszczanych w paczce produktów. Z kolei poduszki powietrzne bądź folia bąbelkowa, amortyzują i chronią przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Jeśli skorzystamy z powyższych porad i właściwie zabezpieczymy oraz oznaczymy paczkę przeznaczoną do transportu, niestraszny jej będzie żaden nieostrożny kurier! Pakunek dotrze cało i bezpiecznie do adresata – nawet ten najdelikatniejszy i podatny na działanie czynników zewnętrznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here