Karty kredytowe

Obecnie wszystkie banki komercyjne w Polsce promują szereg rozwiązań, mających na celu zwiększenie elastyczności w zarządzaniu naszymi środkami pieniężnymi. Banki prześcigają w oferowaniu produktów kredytowych na atrakcyjnych i preferencyjnych warunkach. Wśród wszystkich tego typu produktów, na największą uwagę zasługuje karta kredytowa.

Czym są karty kredytowe

Karta kredytowa jest produktem kredytowym, w ramach której otrzymujemy do dyspozycji kartę wraz z limitem środków finansowych, za pośrednictwem której możemy dokonywać zakupów we wszystkich miejscach akceptujących płatność kartą oraz dokonywać rezerwacji biletów lotniczych, oraz noclegów. Dodatkowo za pomocą karty kredytowej możemy również płacić w internecie, co daje nam ogromną swobodę robienia zakupów bez wychodzenia z domu. Limit środków dostępnych na karcie uzależniony jest od tego, o jaką kwotę wnioskowaliśmy. Może to być zarówno mała kwota jak 500 złotych, jak również nawet 50 tysięcy złotych dostępnych do naszej dyspozycji. Ze względu na fakt, iż karta kredytowa jest produktem kredytowym, klient banku musi wnioskować o niego podobnie jak o inne produkty kredytowe jak pożyczka czy limit w koncie. Więcej informacji dotyczących tego, jak działa karta kredytowa, można znaleźć pod poniższym linkiem https://cardina.pl/blog/jak-dziala-karta-kredytowa.

Dla kogo karta kredytowa jest dobrym rozwiązaniem oraz kto może o taką kartę wnioskować

By klientowi została udzielona karta kredytowa, bank w procesie weryfikacji musi sprawdzić zdolność kredytową klienta. Wymagania co do klienta różnią się w zależności od banku, w którym udzielana jest karta kredytowa, jednak z reguły klient musi uzyskiwać dochód z tytułu umowy o pracę, umowy cywilnoprawnej, działalności gospodarczej lub emerytury. W toku weryfikacji bank sprawdza również historię kredytową klienta w celu sprawdzenia, czy klient terminowo regulował swoje przeszłe zobowiązania kredytowe.

Karta kredytowa jest doskonałym sposobem na zwiększenie elastyczności w swoim budżecie domowym. Obecnie wiele firm pośredniczących w rezerwacji lotów oraz noclegów wymaga od klienta posiadania karty kredytowej, na której kwota rezerwacji jest zamrożona. To właśnie karta kredytowa umożliwia nam rezerwację bez potrzeby natychmiastowego płacenia za pokój z naszych środków na koncie.  Podczas wyjazdów zagranicznych korzystanie z karty kredytowej jest również świetnym pomysłem. Dopiero po przyjeździe będziemy mogli sprawdzić, jaką kwotę wydaliśmy podczas wyjazdu i odpowiednio rozplanować sobie spłatę limitu.

Jakie są korzyści z tytułu posiadania karty kredytowej

Dużą korzyścią z korzystania z karty kredytowej jest fakt, iż nie mamy obowiązku spłaty całego wykorzystanego limitu od razu. Każdego miesiąca musimy spłacić około 5% wartości środków wykorzystanych, całą resztę kwoty natomiast możemy uregulować w dogodnym dla nas momencie. W razie potrzeby karta kredytowa umożliwia nam również wypłatę środków z bankomatu lub przelew na rachunek osobisty, jednak w tej sytuacji należy sprawdzić tabelę opłat i prowizji, gdyż bank z tego tytułu może naliczyć jakieś dodatkowe opłaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here