Handel kryptowalutami

Rynek inwestycyjny jest obecnie otwarty dla niemal każdego, kto chce się na nim sprawdzić. Nie inaczej jest z giełdą kryptowalut, które od wielu już lat cieszą się uznaniem milionów traderów na całym świecie, w tym sporego grona naszych rodaków. Nie pozostaje więc nic innego, jak opowiedzieć nieco więcej o tym rynku, w tym zastanowić się nad tym, jak i gdzie można handlować kryptowalutami.

Handel kryptowalutami – jak i gdzie inwestować? 

Kryptowaluty zajmują w tym momencie bardzo ważne miejsce na rynkach inwestycyjnych. Wielu ekspertów uznaje je za jedno z aktywów przyszłości, podkreślając, że to dopiero początek na drodze do jeszcze większego rozwoju tego obszaru. To dlatego tak istotne jest poważne podejście do inwestowania w krypto. Co należy na ten temat wiedzieć? Sprawdźmy!

Czym dokładnie są kryptowaluty?

Wiele osób wie o istnieniu kryptowalut, ale nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, czym one właściwie są. Najprościej rzecz biorąc, kryptowaluty to rodzaj walut cyfrowych, które są tworzone za pomocą specjalnego systemu kodów oraz własnej sieci przeznaczonej do realizowania transakcji, którą nazywamy blockchain (to tzw. łańcuch bloków). Mówiąc o kryptowalutach nie sposób nie wymienić tych najpopularniejszych, a więc Bitcoina oraz Ethereum. Poza nimi wyróżniamy jeszcze dziesiątki innych kryptowalut, a co rusz na rynku debiutują kolejne, które walczą o zainteresowanie inwestorów. Wartość poszczególnej kryptowaluty jest ustalana na podstawie wielu czynników, w tym ogólnej kondycji całego rynku, ale też popytu na konkretną kryptowalutę. Na handel kryptowalutami znaczenie mają także tradycyjne instrumenty finansowe, w tym wahania kursów i cen na giełdzie itp. 

Jak zainwestować w krypto?

Handel kryptowalutami odbywa się przede wszystkim na zdecentralizowanej giełdzie krypto. Najlepiej założyć konto maklerskie na jednej z renomowanych platform tradingowych, np. od Saxo, dzięki czemu zyskuje się dostęp do wszelkich światowych rynków. Rejestracja konta zajmuje dosłownie chwilę, a liczba formalności jest ograniczona do niezbędnego minimum. Następnie inwestor może już zasilić saldo i szukać aktywów, na które zamierza postawić. Cały czas może liczyć na wsparcie techniczne, a także merytoryczne, w tym ze strony ekspertów zajmujących się właśnie kryptowalutami. Wszystko to zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, a trader może na bieżąco sprawdzać sytuację na rynku i w odpowiedni sposób na nią reagować. 

Handel kryptowalutami – czy warto? 

Nie ma oczywiście jednej prostej odpowiedzi na tego typu pytanie, ponieważ wszystko zależy od indywidualnych oczekiwań i możliwości samego inwestora. W praktyce bowiem handel kryptowalutami z jednej strony zapewnia możliwość powiększenia zainwestowanego kapitału, z drugiej jednak zawsze istnieje ryzyko jego utraty. W związku z tym tak ważne jest to, aby postępować rozsądnie, z umiarem i podejmować jak najbardziej racjonalne i świadome decyzje. Ponadto, warto zaopatrzyć się we wspomniane już narzędzia takie jak choćby platforma transakcyjna, dzięki którym mamy możliwość kontrolowania całego swojego portfela i zarządzania wszystkimi transakcjami. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here