Jak zrobić baner?

Do powszechnie wykorzystywanych form reklamowych, zaliczyć należy między innymi szeroko dziś spopularyzowany w sieci baner. To swego rodzaju wizytówka każdego organizmu firmowego, a jego stworzenie przy tak dużej konkurencji rynkowej jest po prostu standardem.

Tego elementu w kształtowaniu swego PR i wizerunku przedsiębiorstwa nie da rady ominąć. Dlatego też tak bardzo istotne okazuje się albo znalezienie specjalistów, którzy opracują baner bezpośrednio za nas, albo chcąc ograniczyć koszty na ten cel wydawane – zrobić go indywidualnie.

O tym drugim rozwiązaniu podpowiemy więcej w poniższych fragmentach.

Istnieje kilka sprawdzonych wskazówek dotyczących realizacji banerów reklamowych samodzielnie, unikając środków pieniężnych generowanych w tym zakresie, nawiązując współpracę z ekspertami z renomowanych agencji reklamowych.

Jak zrobić baner?

Projekt banera potrafi kosztować naprawdę sporo, a więc warte zachodu jest podjęcie próby przygotowania banera indywidualnie. Istnieje wiele programów to umożliwiających, wśród których kilka, bardzo dobrych jakościowo jest przeznaczonych do wykorzystania masowego, ogólnego, zupełnie za darmo, bez ponoszenia kosztów ich instalacji czy pobierania.

MyBannerMaker

Ten program cieszy się dużym rozpowszechnieniem w zakresie kreowania banerów internetowych z tego względu, że jest to prawdopodobnie na chwilę obecną najmniej skomplikowany generator reklam tego rodzaju. Korzystając z niego, mamy szansę na ustawienie wielkości tekstu, jego czcionki, tła a wiec zdjęcia, materiału graficznego, gradientu itd. Jest to także opcja wyboru ramki i szeregu efektów i funkcji dodatkowych.

PureSilva BannerMaker

W tym programie cechą charakterystyczną jest stosunkowo niewiele opcji, jakie są w nim dostępne. Mimo tego to od lat jeden z najmodniejszych obecnie generatorów banerów. Jak to możliwe? Otóż pomijając fakt nie za dużej ilości funkcji, program ten bazuje na dość prostym w użytkowaniu, intuicyjnym interface.

Jest w nim dostępnych sporo zdjęć tła, a dodatkowo użytkownik z niego korzystający ma sposobność wgrania swojego własnego materiału graficznego, jeżeli takie ma życzenie czy zapotrzebowanie. Ponadto w PureSilva BannerMaker występują setki praktycznych ikon.

BannerSketch

Program ten przypomina wyżej wspomniany i scharakteryzowany MyBannerMaker. To ztabularyzowany interfejs, jaki cechuje się tak jak system wcześniej omówiony – duża funkcjonalność. W nim występują rozmaite szablony stanowiące gotowe wzory, wprost do wykorzystania. Można je natomiast, w ramach swych potrzeb i preferencji, odpowiednio modyfikować. Naliczono się tam aż 1300 wzorów, jakie są posegregowane tematycznie na różnorodne kategorie.

Wyżej przybliżone programy to zaledwie niewielki fragment tego, z czego da się skorzystać w celu zrealizowania darmowych banerów reklamowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here