Jak zareklamować książkę?

Pisanie do szuflady to największa zmora utalentowanego pisarza, który mimo polotu, nieopuszczającej go non stop weny twórczej oraz kreatywności, niestety nie ma szans na to, aby zaistnieć ze są działalnością na rynku książkowym i zdobyć grono wiernych czytelników.

W dzisiejszych czasach, kiedy wszystkiego jest pełno i konsumenci mają z czego wybierać w zakresie produktów, publikacji, usług itd., niezbędnym wariantem rozpowszechnienia swej działalności okazuje się opracowanie właściwej reklamy. Przekaz reklamowy powinien być stworzony niebanalnie, nowocześnie oraz skutecznie.

O tym wszystkim w kontekście promocji książki dowiesz się natomiast w poniższych fragmentach naszej lektury. Przedstawiamy dziesięć trafnych wskazówek odnoszących się do wartościowej i przynoszącej efekty reklamy książek. Zachęcamy do lektury naszych porad.

Zdefiniowanie odbiorców

Zacznijmy od podstaw. Musimy jasno skonkretyzować, kto będzie stanowił grupę naszych potencjalnych odbiorców. Dzięki temu będziemy mieli pewność, w jakim stylu powinna zostać opracowana nasza publikacja, jaki przyjąć język pisania, gdzie i w jakim charakterze publikować. Gruba targetowa to chyba najważniejsze, co musisz ustalić jeszcze przed rozpoczęciem tworzenia.

Jest to czynnik niesamowicie przydatny. Konkretnie wiedząc, dla kogo piszemy i kto ma nas czytać, zwiększa szansę na dotarcie do grupy wybranych odbiorców. Określ zatem przede wszystkim grupę społeczną, ale też skoncentruj się na zdefiniowaniu przedziału wiekowego. Tak będziesz miał okazję dużo łatwiej rozreklamować swoją książkę.

Motyw przewodni

Każda reklama, książki także, powinna opierać się na chwytliwym haśle. W tym celu musisz więc opracować jakiś motyw przewodni promocji publikacji. Niech to nie będzie jednak pusty frazes, jakiś oklepany zwrot czy banał, ponieważ hasło ma być zachętą dla konsumentów, do sięgnięcia po Twoją książkę, a wcześniej zanim ją kupią czy pójdą po nią do biblioteki, kliknięcia w jej reklamę.

Jak zareklamować książkę?

Skutecznie opracowane hasło powinno być nie nudne, zaś ciekawe na tyle, żeby zwróciło uwagę potencjalnych jego odbiorców. To ma być hasło, które będzie zapadające w pamięć. Konieczne jest zatem zwrócenie uwagi na pomysłowe jego ujęcie.

Informuj odbiorcę

Niech reklama Twojej książki będzie także konkretnym przekazem informacyjnym. Rozumie się przez to przede wszystkim zawieranie w tych publikacjach odpowiedzi na potencjalne, nurtujące Twych klientów pytania.

Przykładem takich pytań są następujące zagadnienia – dlaczego akurat Twoją książkę warto wybrać? W czym Twoja publikacja jest lepsza niż inne w podobnym stylu? Dlaczego warto wydawać pieniądze na książkę którą proponujesz? Nie pozwól Twojemu konsumentowi mieć jakiekolwiek niejasności czy wątpliwości.

Nie bój się recenzji

Klienci zanim coś kupią, lubią poczytać na temat nabywanego produktu, dlatego też nie bój się konstruktywnej krytyki. Pozostań otwarty na komentarze płynące ze strony odbiorców Twoich książek. Recenzje, o ile są wiarygodne i porządne, mają pozytywny wpływ na reklamę. Dzięki nim możesz zainteresować swoją publikacją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here