4 najlepsze systemy do wysyłki newsletterów

Jednym z popularnych elementów marketingu interaktywnego, który może prowadzić do znaczącego rozpowszechnienia naszej strony www jest newsletter. Jak wskazuje na to sama nazwa – jest t nic innego jak masowa wysyłka wiadomość e-mailowych z newsami dotyczącymi prowadzonej działalności, danej firmy czy serwisu bądź e-sklepu.

Na rynku sieciowym dostępnych jest wiele rozmaitych programów, jakie świetnie sprawdzają się jako systemy wysyłki newsletterów. My, w niniejszym poradniku, przedstawimy Państwu kilka naszych zdaniem najlepszych.

Freshmail

Patrząc na aktualne trendy, śmiało można rzec, iż system Freshmail okazuje się w czołówce najbardziej popularnych i najszerzej rozpowszechnionych programów wysyłkowych. W naszym kraju jest to chyba najmodniejszy system, który odznacza się na tle silnej konkurencji rynkowej, a różnica w zestawieniu z nimi opiera się na zalecie systemu

Freshmail polegającej na jego kompletności. Optymalność działania Freshmail, bazuje natomiast na tym, że jest to jedyny system, który pozwala na oferowanie w pakiecie bezpłatnym opcji przetestowania wiadomości, aby zweryfikować czy nie ma mowy na przykład o śmieciowych newsach, a więc SPAMie. W tym celu wykonywane są zatem tak zwane testy A/B. Można także testować godziny wysyłki, co daje konkretne rozeznanie w tym jak działa dany system.

Ogólnie Freshmail wyróżnia się tym, że pozwala zwiększać ilość otwarć maili a także wpływa pozytywnie na zwiększenie klikalności linków znajdujących się w dostarczanych wiadomościach. Jest to świetny wariant w przypadku sprzedawców, którzy prowadzą e-sklepy, gdyż daje to opcję wysyłania spersonalizowanych, indywidualnych wiadomości. W zakresie Freshmaila trzeba również wspomnieć o kilkudziesięciu rozlicznych szablonach maili HTML, co też stanowi dużą zaletę.

Mailer lite

To kolejny system mailingowy, jaki jest bardzo dobrym wariantem z tego względu, iż wyróżnia się klarownością, czytelnością korzystania z niego oraz prostotą obsługi. Znakomicie sprawdza się on dla prywatnych osób, jak także dla firm podchodzących do newsletterów profesjonalnie.

 

4 najlepsze systemy do wysyłki newsletterów

Mail Lite dysponuje intuicyjnym, łatwym w obsługiwaniu edytorem szablonów wiadomości graficznych. Podobnie jak wyżej wspomniany Freshmail, także bazuje na opcji testowania maili A/B, by móc zweryfikować co idealnie działa na grupę odbiorców.

MailChimp

Ten system uchodzi za jeden z największych na świecie programów wysyłki newsletterów. Jest idealny dla e-sklepów oraz dużych stron www, z licznymi treściami, wieloma podzakładkami itd. Ma najwięcej funkcji z wszystkich wyżej wspomnianych.

Jego oferta bazuje na atutach w postaci limitu aż do 12000 wiadomości mailowych w skali miesiąca oraz 2000 subskrybentów! Dominuje także poprzez ogromną ilość szablonów maili HTML, których jest mocno ponad sto.

Sendy

W tym wypadku udogodnieniem jest fakt, iż system ten okazuje się niesamowicie prosty w obsłudze. Dodatkowo maile wysyłane są z jego pomocą wyjątkowo ekonomicznie. Niestety są tu pewne minusy, wśród których warto wyszczególnić fakt, iż Sendy to program, zatem wymaga on zainstalowania go na własnym, osobistym serwerze i skonfigurowania. Nie obejdzie się zatem w tym wypadku bez pomocy doświadczonego informatyka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here