transfer domeny

Transfer domeny to po prostu zmiana Rejestratora domeny, czyli firmy, która sprawuje obsługę techniczną domeny, z którą dalej rozliczasz się za posiadaną domenę. Dane abonenta pozostają niezmienione, zmieniają się natomiast dane samego płatnika. Każdorazowo w przypadku przeniesienia domeny niezbędny jest kod authinfo. W zależności od rodzaju domeny, transfer przebiega z użyciem panelu administratora, adresu e-mail.

W poniższym artykule dowiesz się na czym polega transfer domeny, jak przebiega transfer domeny z home.pl, z nazwa.pl, z ovh, jak przebiega transfer domeny do innego operatora i ile trwa.

Transfer domena

Transfer domeny to przeniesienie domeny z jednego operatora do drugiego. Jeśli zamówiłeś domenę na jednej stronie internetowej, a nazwa.pl, home,pl czy ovh.pl jest jej aktualnym operatorem, wówczas musisz uzyskać w pierwszej kolejnosci kod Authinfo od obecnego operatora. Transfer domeny zawsze musi zostać zainicjowany za pomocą obecnego operatora domeny. Domeny nie mogą być przeniesione bez zezwolenia, w tym celu na domeny nałożona jest ochrona clientTransferProhibited, która musi zostać zdjęta przez obecnego operatora przed rozpoczęciem przeniesienia.

Transfer domeny z Home.pl

Przeniesienie domeny z home.pl jest realizowane przez operatora, do którego klient domenę chce przenieść. W pierwszym kroku najważniejsze jest uzyskanie kodu Authinfo/Auto Code, czyli kodu autoryzującego do obecnej domeny na home.pl

W jaki sposób uzyskać taki kod autoryzujący?

 1. Wypełnij odpowiedni wniosek, dostępny pod adresem https://pomoc.home.pl/wniosek_o_wydanie_kodu_AUTHINFO_pl.pdf
 2. Prześlij wszystkie dokumenty za pomocą formularza kontaktowego na https://pomoc.home.pl/formularz-kontaktowy
 3. Po weryfikacji dokumentów na adres e-mail otrzymasz kod Authinfo.

Teraz wystarczy zgłosić się do operatora, do którego chcesz przenieść daną domenę.

Transfer domen hostido z końcówką .pl odbywa się w trybie bezpłatnym.

Transfer domeny z Nazwa.pl

Tak samo jak w przypadku innych operatorów, do przeniesienia domeny z nazwa.pl, niezbędny jest kod autoryzacyjny authinfo.

Jak go uzyskać?

 1. Zaloguj się do panelu https://konto.nazwa.pl/, a w kolejnym kroku przejdź do zakładki TWOJE USŁUGI i DOMENY.
 2. W zakładce tej znajdziesz listę domen, wybierz z nich tą, którą chcesz przenieść i kliknij w odnośnik SZCZEGÓŁY, bądź w nazwę domeny.
 3. W danym widoku przejdź do zakładki DANE ABONENTA.
 4. Na dole strony wybierz przycisk WNIOSEK O WYDANIE KODU AUTHINFO.
 5. Wybierz odpowiednią domenę i wybierz powód jej przeniesienia.
 6. Następnie kliknij WYGENERUJ WNIOSEK O WYDANIE KODU AUTHINFO.
 7. Zatwierdź JESTEM ŚWIADOMY ISTNIEJĄCYCH ZAGROŻEM, W TYM RYZYKA UTRATY DOMENY.
 8. Przejdź DALEJ i POBIERZ WNIOSEK, następnie WYDRUKUJ i czytelnie podpisz swoimi danymi – wniosek musi podpisać osoba, do której domena należy.
 9. Wniosek w formie papierowej należy przesłać na adres: Nazwa.pl sp. z o.o., ul. Mieczysława Medweckiego 17, 31-870 Kraków z dodatkowym dopiskiem WNIOSEK O WYDANIE KODU AUTHINFO, w przypadku wniosku podpisanego z użyciem podpisu cyfrowego, można nadać go w formie e-mail.
 10. Odpowiedź wraz z kodem authinfo przesyła operator nazwa.pl w przeciągu kilku dni.
 11. Po otrzymaniu kodu skontaktuj się z nowym operatorem w celu przeniesienia domeny.

Transfer domeny z Ovh.pl

 1. Zaloguj się do panelu klienta OVH, następnie wybierz z głównego paska WEB CLOUD i kliknij DOMENY, z domen dostępnych po lewej stronie wybierz odpowiednią, którą chcesz przenieść
 2. Kliknij kursorem i potwierdź, że chcesz usunąć ochronę domeny, w ciągu kilku minut powinien się pojawić status WYŁĄCZONE.
 3. Domena zostanie wyłączona na siedem dni, po czym automatycznie zostanie wznowiona ponownie ochrona domeny.
 4. Teraz należy pobrać kod autoryzacyjny, czyli kod AUTHINFO. Przejdź do zakładki INFORMACJE OGÓLNE, wybierz AUTH/INFO, który znajduje się obok przycisku OCHRONA PRZED TRANSFEREM.
 5. Teraz wyświetli się kod AUTH/INFO, o który poprosi nowy operator, kod wystarczy skopiować i poprosić obecnego operatora o wytyczne do przeniesienia domeny.

Transfer domeny do innego operatora

Jak u większości operatorów przebiega transfer domeny?

1. Odblokowujesz domenę i prosisz o przesłanie kodu AUTHINFO

2. Zlecasz transfer domeny u obecnego operatora.

3. Zatwierdzasz transakcje, zazwyczaj są to dwa maile potwierdzające.

4. Poprzedni operator otrzymuje wiadomość i akceptuje transfer.

5. Pobranie domeny powiodło się!

Transfer domeny ile trwa

Czas transferu domeny jest uzależniony od rodzaju wybranej domeny. Proces transferu domen polskich odbywa się w trybie natychmiastowym, zazwyczaj są to domeny przenoszone przez nowego operatora bezpłatnie. Domeny globalne, takie jak .com, .eu, .net, .org, .biz, .me, .info są transferowana zazwyczaj w czasie 5 do 7 dni. Do czasu tego nie jest wliczany okres potrzebny na uzyskanie kodu AUTHINFO od operatora poprzedniego. Domeny zagraniczne są przenoszone w czasie dłuższym, a termin transferu jest zależny od operatora domeny, może potrwać od kilku minut, do nawet kilkunastu dni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here