Znalezienie odpowiedniego funduszu inwestycyjnego może wydawać się bardzo trudnym zadaniem. Warto jednak pamiętać o tym, że jego wybranie nie musi być kłopotliwe. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

Fundusze inwestycyjne pozwalają nam na uzyskanie atrakcyjnych zarobków. Dzięki nim możemy liczyć na profity wyższe niż na lokatach bankowych, ale z drugiej strony musimy pamiętać o tym, że fundusz nie zapewnia nam wypłaty zysków.

Zanim zdecydujemy się na inwestycje w fundusze inwestycyjne, powinniśmy dokładnie zapoznać się z ofertami dostępnymi na rynku, a także określić, czego tak naprawdę oczekujemy.

Fundusz inwestycyjny czy fundusz kapitałowy?

Zacznijmy od tego, że aktualnie do wyboru mamy dwa główne rodzaje funduszy pozwalających nam na pomnażanie pieniędzy. Pierwsze z nich to fundusze inwestycyjne, drugie to fundusze kapitałowe, które określane są też w skrócie jako UFK – ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe.

Fundusze inwestycyjne jako forma grupowego inwestowania pieniędzy pozwalają nam na zyski na różnym poziomie – od około 2% do nawet 10% w skali roku. Wszystko zależy od poziomu ryzyka, ponieważ im bardziej jesteśmy w stanie zaryzykować, tym więcej możemy zyskać.

Z kolei ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe to połączenie funduszy inwestycyjnych z ubezpieczeniami na życie. W tym przypadku dokonujemy systematycznych wpłat, z których część przeznaczana jest na inwestycje, a część na przedłużenie polisy ubezpieczeniowej.

Określ czas inwestycji i ryzyko

Jeśli chcemy zarobić na funduszu jak najwięcej, powinniśmy skupić się głównie na ofertach agresywnych funduszy inwestycyjnych. Warto jednak pamiętać o tym, że lepiej wybierać je jako oferty na dłuższe terminy – wtedy ryzyko jest niższe.

Gdy chcemy inwestować długoterminowo i interesuje nas stabilny wzrost i niskie ryzyko, warto pomyśleć o ubezpieczeniowych funduszach kapitałowych. Często wybierane sa jako forma zabezpieczenia na emeryturę czy jako zbieranie pieniędzy dla dzieci. Ochrona ubezpieczeniowa dla inwestującego oraz dla jego bliskich jest tutaj dodatkowym bonusem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here