interpelacja

Indywidualna interpretacja podatkowa jest to opcja, która pomoże ci ocenić czy odpowiednio stosujesz przepisy prawa podatkowego. Jest to bowiem informacja udzielana przez krajową informacje skarbową. Taka interpretacja leci wiedzę, obszarach prawa korzystania z ulg podatkowych, a także możliwości skorzystania z nich w przyszłości. Sprawdź, w jaki sposób rozporządzić wniosek oraz jakie są terminy.

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/indywidualna-interpretacja-podatkowa/

Kto może założyć interpretację podatkową?

Wniosek o wydanie takiej interpretacji mogą złożyć:

• Osoby fizyczne 

• Osoby prawne 

• Stowarzyszenia

O wniosek dotyczący wydania interpretacji może wystąpić jedna bądź kilka osób. Czasami może zdarzyć się również ptak, że jakiś przedsiębiorca występował już wcześniej w podobnej sprawie. Właśnie dlatego przed złożeniem wniosku Przejrzyj bazę danych interpretacji.

Indywidualna interpretacja podatkowa – wniosek oraz termin

Jeżeli nie ma interpretacji w sprawie podobnej do naszej, wówczas składamy wniosek o jej wydanie. W takim wniosku opisywana jest sytuacja, przedstawiając własne stanowisko oraz dołączone do niej pytanie. Składając wniosek musimy złożyć również oświadczenie, dotyczące problemu, który przedstawimy. Taki problem nie jest objęty postępowaniem podatkowym, kontrolą podatkową lub celno-skarbowa oraz że w tym zakresie sprawa nie została rozstrzygnięta co do istoty w decyzji bądź postępowaniem organu podatkowego. Ważne jest również to, aby pamiętać o odpowiedzialności karnej związanej ze złożeniem oświadczenia niezgodnego z prawdą.

Urząd sprawdza wniosek 7 dni, a interpretację wyda w ciągu 3 miesięcy. Trzeba pamiętać bowiem, że do takiego terminu nie wlicza się okresu oczekiwania między ewentualnym wezwaniem przez organ, a jego uzupełnieniem przez wnioskodawcę. Jeżeli interpretacja nie zostanie wydana w ustawionym terminie, będzie wówczas Oznaczało to, że stanowisko przedstawione przez nas we wniosku jest prawidłowe. Będzie to tak zwana interpretacja milcząca. Interpretacja, po usunięciu naszych danych, zostanie także zamieszczone w biurze informacji publicznej (BIP). 

Indywidualna interpretacja podatkowa – cena

Jeżeli chodzi o cenę, to wydanie takiej interpretacji jest to koszt 40 zł, od pojedynczego problemu, który zostanie umieszczony we wniosku. Opłata Bogiem wzrasta, w momencie gdy opisujemy więcej problemów bądź składamy ją kilka osób. Opłatę należy umieścić w ciągu 7 dni od złożenia wniosku na rachunek Krajowej Informacji Skarbowej.

Zobacz też:http://bpminteractive.pl/doplaty-do-pensji/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here