Gdzie założyć bloga i jak go stworzyć?

Jeżeli przeglądasz treści internetowe, z pewnością coraz częściej rzucają Ci się w oczy rozmaite platformy blogowe, które powstają masowo. Założenie bloga wcale nie wymaga żadnej szczególnej sztuki.

Jest to zabieg bardzo łatwy do zrealizowania, a o tym jak się zabrać za uruchomienie Twej pierwszej platformy blogowej dowiesz się z poniższych akapitów naszego poradnika, który przygotowaliśmy dla wszystkich zainteresowanych stworzeniem osobistego bloga.

Plan działania

Najpierw musisz jasno skonkretyzować, po co w ogóle chcesz tworzyć bloga. A zatem konieczne jest jednoznaczne określenie celu, z jakim wyjdziesz. Najlepiej spisz wszystkie argumenty przesądzające „za” sensownością pisania przez Ciebie treści blogowych na stronie w Wordzie czy też na kartce papieru. Przeanalizuj później dokładnie czy rzeczywiście takie powody Tobą kierują i na czym w związku z nimi zależy Ci najbardziej.

Nic na siłę. Najlepiej, abyś obrał taki kierunek, który będzie dla Ciebie optymalny. Niech to będzie branża i tematyka, na jakich znasz się najlepiej, coś w czym będziesz mógł pełnić funkcję eksperta. Jeżeli będziesz mieć taką rozpiskę, nabierzesz pewności i zaczniesz skutecznie działać, realizując swój plan krok po kroku. Nie chodzi o to w platformach blogowych, by po prostu pisać. Dzienniki wirtualne o wszystkim i niczym zarazem, nie sprawdzają się kompletnie.

Blog mający przynosić sukces czytelniczy, a może i z czasem nawet generować konkretne zyski, powinien być nastawiony na tworzenie zwartych treści, wysokiej jakości, wartościowych, poświęconych określonej tematyce, wokół której będzie się przemieszczał w swych regularnych wpisach jego właściciel. Musisz także postawić na unikatowe treści, aby móc przyciągnąć jak największe grono czytelników. Oczywiście, im bardziej kreatywny będziesz, tym większy tkwić będzie potencjał dostrzegalny w Twojej platformie blogowej.

Darmowe blogi a płatne

Niestety jednym z często powielanych błędów, zwłaszcza wśród początkujących i niezorientowanych jeszcze w temacie blogerów, jest szukanie opcji cięcia kosztów za wszelką cenę. Rzecz jasna nikt nie dysponuje na starcie potężnym kapitałem, który może zainwestować w swą nowo powstającą platformę blogową, która nawet nie wiadomo czy wypali. Niemniej jednak nie jest dobrym wariantem szukanie bezpłatnych rozwiązań.

Gdzie założyć bloga i jak go stworzyć?

Darmowe blogi są o tyle pozytywne, że nie generują kosztów, ale są niższej jakości. Funkcjonują one na platformach takich jak wordpress.com. blogger.com, weebly.com, blox.pl oraz blog.pl. Dużo lepsze jest natomiast założenia bloga odpłatnego, ale generującego określone zyski znacznie bardziej niż taki darmowy.

W przypadku blogów bezpłatnych, poza brakiem opłat, dostrzega się jednak kilka innych zalet, w tym rozliczny wachlarz szablonów, jakie blogger może sobie wybierać, opcję edycji plików szablonu z poziomu CMS, funkcjonalność tkwiącą w prostej konstrukcji systemu zarządzania treścią.

Nie ma także limitów, jeżeli chodzi o opcję rozbudowy bloga na takich darmowych platformach – czy to pod względem wizualnym, czy też funkcjonalnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here