Czym są dobre opisy produktów na stronach sklepów online

Dobre opisy produktów są swoistą inwestycją. Sprawiają, że dana strona jest o wiele lepiej oceniana pod względem użyteczności, przekładają się na lepszą konwersję oraz także napędzają ruch z wyszukiwarki. Nie da się ukryć, że liczby mówią same za siebie.

Jak stworzyć dobre opisy?

Przy tworzeniu dobrych opisów na pewno powinniśmy zapomnieć o kopiowani treści. Wiadomo, że opisy producentów są fachowe, dobre oraz szczegółowe. Jest jednak jedno małe „ale”. Chodzi o to, że nie spełniają one najważniejszej funkcji internetowego sklepu – po prostu nie sprzedają. Przeklejenie tekstu nie załatwi sprawy.  Na opis producenta lepiej sobie zarezerwować osobną zakładkę. Jednak dla klienta musimy mieć tekst, który go zachęci serdecznie do zakupu.

Co zrobić z opisem produktu?

Musimy mieć świadomość, że w dzisiejszych czasach ludzie nie mają czasu na czytanie całego tekstu. Raczej skanują go wzrokiem. W związku z tym dobre opisy powinny być podzielone na części. Poza tym powinniśmy wyróżnić jego najważniejszy fragment. Nie zapomnijmy dodać również ikony czy też obrazka.  Dzięki tego rodzaju podziałowi można odpowiedzieć na wszelkie pytania, które nurtują klienta.

opisem produktu

Jakich błędów należy się wystrzegać przy pisaniu dobrych opisów?

Nie należy tworzyć opisów, które nie współgrają idealnie z komunikacją marki. Gdy nas tekstami pracuje kilka osób, to muszą ze sobą współpracować. Nie można wydawać komunikatów, które całkiem do siebie nie pasują. Jest to spory błąd.  Dobre opisy produtków to inwestycja i warto zapłacić więcej za taką usługę. Nie warto także wyolbrzymiać zalet produktu. Cudowne, prześliczne czy też niemające sobie równych na świecie – takie frazy nikomu nic nie mówią.

Na sam koniec wskazówka, aby używać wyrażeń oraz słów, które są dla większości klientów zrozumiałe. Copywriter, którego ponosi kreatywność, może przynieść tak samo dużo szkód firmie, co pozbawiony kompletnie polotu kolega z tej samej branży.

Do opisów warto zatrudnić specjalistę, który zna się na swojej robocie. Dzięki temu unikniemy wpadek, które mogą nam zaszkodzić. Oczywiście tego rodzaju pomoc swoje kosztuje. Jednak jak najbardziej warto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here