Jak dopasować system business intelligence do potrzeb firmy?

0
Jak dopasować system business intelligence do potrzeb firmy

Czym jest business intelligence? Co się na niego składa? Komu jest potrzebny? Jak dopasować system business intelligence do potrzeb firmy? Te i wiele innych wątpliwości rozwiewamy w naszym poradniku. Sprawdź, co musisz wiedzieć o analityce biznesowej.

Organizery plastikowe w produkcji i handlu

0
Organizery plastikowe w produkcji i handlu

Transport to ogromna odpowiedzialność dla przewoźnika. Wśród licznie przesyłanego asortymentu na liniach krajowych i międzynarodowych do czynienia mamy często nie tylko z wielkogabarytowym towarem, ale też z drobniejszym, o wiele wrażliwszym sprzętem, jak na przykład części do sprzętu elektronicznego. W związku z ryzykiem nie tylko uszkodzenia, ale też zagubienia w transporcie małego elementu, warto wyposażyć swoją firmę w specjalistyczne pojemniki transportowe i organizery plastikowe.

Pozyskuj linki dzięki artykułom sponsorowanym

0
Pozyskuj linki dzięki artykułom sponsorowanym

Artykuły sponsorowane to nic innego jak subtelna forma reklamy w Internecie. Taki tekst promuje dany produkt lub usługę w nienachalny sposób. Dzięki temu odbiorca znacznie szybciej decyduje się na zakup naszego produktu lub też usługi. Artykuły sponsorowane są najczęściej zlecane przez agencję reklamową lub bezpośrednio przez firmę, która chce się zareklamować. Taka forma treści nie wiele różni się od normalnego tekstu. Zasadnicza różnica polega na tym, że publikacja ta promuje – w mniej lub bardziej widoczny sposób – dany produkt lub usługę.

Nie atakuj nachalnymi reklamami

Publikacja artykułów sponsorowanych to popularna forma pozyskiwania linków dla Twojej strony internetowej. Należy jednak pamiętać o tym, że podczas tego działania trzeba zachować ostrożność, ponieważ pozyskiwanie zbyt dużej ilości linków, pochodzących z nieodpowiedniego serwisu, może zaszkodzić witrynie. Najgorszym skutkiem będzie zepchniecie jej przez wyszukiwarkę na dużo niższą pozycję względem stron konkurencji. Dzieje się tak, ponieważ źle pozyskane linki stawiają stronę internetową w negatywnym świetle – wyjaśniają specjaliści od marketingu z efectowni.pl. W konsekwencji tego jesteśmy postrzegani jako niezbyt wartościowa domena pod względem treści. Inteligencja wyszukiwarki uznaje nas zatem za nieprzydatną treść, która nie stanowi odpowiedzi na zapytanie użytkownika. Tym samym przeglądarka chroni go przed stratą czasu i czytaniem tego, co w danym momencie go nie interesuje.

Artykuł sponsorowany powinien odznaczać się subtelnością w reklamowaniu danej usługi lub produktu. Zbyt intensywne atakowanie użytkownika danej strony, poprzez natarczywe reklamy, wzbudza irytację, która skutkuje opuszczeniem przez niego witryny. Taka sytuacja tworzy negatywny wizerunek naszej strony, która zaczyna być postrzegana jako jeden wielki spam. Aby skutecznie zapobiegać takim sytuacjom, należy przede wszystkim kierować się autentycznością oraz użytecznością dla potencjalnego użytkownika. Jeżeli nie będziemy konsekwentnie przestrzegać tych dwóch cech – to nie łudźmy się, że przyciągniemy do siebie nowych odbiorców. Sprytne przemycanie linków w tekście, a także ich naturalne wplatanie w odpowiednim momencie, będzie przynosiło pozytywne rezultaty.

Najważniejszy cel artykułu sponsorowanego

Celem artykułu sponsorowanego jest najczęściej promocja danej usługi lub produktu. Warto jednak wiedzieć, że możemy go wykorzystać także do poprawy wizerunku firmy, informowania o danym produkcie lub też skłonienia swojego odbiorcy do przemyśleń. Taka forma treści to dobra alternatywa dla zbyt nachalnych reklam. Pisanie skutecznych tekstów, które będą ciekawiły odbiorcę, nie jest łatwe. To właśnie dlatego warto jest to zadanie powierzyć doświadczonemu specjaliście https://efectownia.pl/artykuly-sponsorowane/. Pamiętaj, że taka osoba pomoże Ci zareklamować firmę w taki sposób, aby żaden użytkownik nie zorientował się, że ma do czynienia z reklamą. Dzięki temu przyciągniesz na swoją stronę internetową nowych odbiorców, dzięki którym osiągniesz widoczne zyski.

Jak znaleźć się na playlistach w Tidal?

0
promowanie muzyki

Mnóstwo zespołów muzycznych funkcjonujących w internecie skupia się przede wszystkim na wykorzystaniu wszelkich możliwości, jakie zapewniają najpopularniejsze serwisy streamingowe. Jednym z nich jest Tidal, który pozwala w sprawny sposób zbudować sporą bazę odbiorców. Trzeba tylko wiedzieć, jak to zrobić.

Promowanie muzyki w sieci zawsze wiąże się z sukcesywnym tworzeniem grupy fanów. Najpierw dowiadują się o istnieniu konkretnych zespołów, a następnie biorą czynny udział w ich promocji, na przykład poprzez udzielanie się w mediach społecznościowych. Najtrudniejszy w tym wszystkim wydaje się jednak pierwszy krok, czyli dotarcie do potencjalnych fanów.

Ze względu na powszechny dostęp do takich serwisów jak Tidal, słuchacze mają do dyspozycji nie setki, a tysiące grup, których mogą słuchać. Tak ogromna konkurencja sprawia, że start wydaje się bardzo trudny. Rozwiązaniem w takiej sytuacji wydaje się aktywna promocja, a także skupianie się na tworzeniu odbiorcom możliwości natrafienia na konkretny zespół. Pozwalają na to rozmaite playlisty, które w odpowiedni sposób grupują poszczególne utwory i gatunki muzyczne. Dzięki nim zasięg oddziaływania może się znacznie zwiększyć, pojawią się też nowe szanse na zdobycie kolejnych fanów.

Zarabianie na muzyce przez Tidal

W tym miejscu powinno jednak pojawić się pytanie – jak to zrobić? Co może zrobić zespół muzyczny, by poprzez playlisty zaistnieć na rynku muzycznym? Odpowiedź wcale nie jest prosta, choć pomóc w jej odnalezieniu mogą profesjonalne podmioty zajmujące się dystrybucją i promocją muzyki w sieci.

Mowa w tym miejscu o rozmaitych agregatorach, z którymi grupy muzyczne współpracują bardzo często. Mowa tu przede wszystkim o początkujących muzykach i zespołach chcących rozszerzyć swoją publikę. Promocja w Tidal w wykonaniu agregatorów polega na dostarczaniu kolejnych utworów, a także ich właściwym pozycjonowaniu. Do tego dojść może również pomoc w realizacji poszczególnych kampanii marketingowych.

Dzięki agregatorom muzyki szanse na pojawianie się na playlistach zdecydowanie rosną. Wszystko dzięki tak zwanemu pitchingowi, polegającemu na rekomendacji utworów ludziom odpowiedzialnym za dobieranie ich do poszczególnych playlist. Trafiają one więc do grup decyzyjnych, co w znaczący sposób skraca drogę do osiągniecia statusu zespołu aktywnie promowanego na platformie. To z kolei może przełożyć się na masę korzyści – począwszy od lepszej widoczności, a skończywszy na skutecznym budowaniu aktywnej publiki.

Skuteczny marketing w Internecie

0
Skuteczny marketing w Internecie

Nie od dziś wiadomo, że marketing to wojna. Wymagająca wiedzy, przygotowania, a przede wszystkim niemająca końca. Internet na krótki czas to zmienił – w sieci wystarczyło zwyczajnie być, aby się pokazać. Jednak błyskawicznie zrobiło się tłoczno. I nie tylko od firm, które zaczęły promować swoje usługi w świecie wirtualnym. Pojawiło się mnóstwo nowych graczy skupionych tylko i wyłącznie na działaniu zdalnym, którzy nie musieli martwić się o tradycyjne formy sprzedaży. Dziś i oni muszą zmagać się z przepełnioną siecią. Na całe jednak szczęście sama specyfika Internetu pozwala docierać do potencjalnych klientów niezwykle dokładnie i bezpośrednio. Aby odnieść sukces, trzeba więc działać z głową. W artykule przedstawimy najważniejsze podstawy efektywnego marketingu w Internecie.

Transfer domeny

0
transfer domeny

Transfer domeny to po prostu zmiana Rejestratora domeny, czyli firmy, która sprawuje obsługę techniczną domeny, z którą dalej rozliczasz się za posiadaną domenę. Dane abonenta pozostają niezmienione, zmieniają się natomiast dane samego płatnika. Każdorazowo w przypadku przeniesienia domeny niezbędny jest kod authinfo. W zależności od rodzaju domeny, transfer przebiega z użyciem panelu administratora, adresu e-mail.

Opisy kategorii – czyli jak przygotować swój sklep internetowy

0
Opisy kategorii

W dzisiejszych czasach już nikogo nie dziwi, że handel w ogromnej mierze przeniósł się do internetu. Wydarzenia ostatnich miesięcy jeszcze bardziej rozwinęły całą branżę. Jak wyróżnić się na tle konkurencji i sprawić, że sklep internetowy będzie dobrze odbierany przez użytkowników i oczywiście wyszukiwarki? Podpowiadamy!

Opisy kategorii – dlaczego są istotne?

Tworząc sklep internetowy czy każdą inną stronę większość osób myśli wyłącznie o potencjalnych odwiedzających. Nie jest to złe, ponieważ to właśnie te osoby będą wpływały na wzrost popularności strony i na przychody jakie zacznie ona generować. Nie bez znaczenia jest jednak również dostosowanie strony do wymagań wyszukiwarek. Każdy przecież chce, by jego sklep wyświetlał się jako jeden z pierwszych po wpisaniu właściwego zapytania w Google. W tym mogą pomóc właśnie opisy kategorii. Będą one stanowiły główne źródło informacji na temat działalności sklepu nie tylko dla użytkownika, ale również dla wspomnianych wyszukiwarek. Dodatkowo usystematyzują one stronę i pozwolą użytkownikowi na swobodne odnalezienie interesujących go kwestii.

Opisy kategorii w sklepie internetowym – kto przygotuje?

Skoro wiadomo już dlaczego opisy kategorii są istotne, to należy zastanowić się w jaki sposób należy je stworzyć by spełniały swoją funkcję. Można pokusić się o przygotowanie takich opisów samodzielnie podczas tworzenia strony, a można również zlecić je osobom zajmującym się tym na co dzień jak np. https://copyexperts.pl/oferta/opisy-kategorii-w-sklepie-internetowym/. Które rozwiązanie będzie lepsze? Jeśli samemu ma się sporą wiedzę na temat sprzedawanych produktów to warto przygotować bazę pod teksty przerobione przez profesjonalną agencję. Takie połączenie sprawi, że zarówno użytkownik, jak i wyszukiwarki będą zadowoleni. Można również całość zlecić firmie, ponieważ pracujące w niej osoby są przyzwyczajone do poszukiwania informacji i ujmowania je w zgrabne zdania. Nie ma więc wątpliwości, że jest to najlepsze rozwiązanie, które może zaprocentować zwiększeniem zysków z prowadzonego sklepu.

Popularne kanały marketingu internetowego

0
Popularne kanały marketingu internetowego

Marketing internetowy jest częstym tematem na językach przedsiębiorców, wchodzących na rynek z nowo zarejestrowaną firmą, ale również i stałych graczy, pragnących przeorganizować swoje dotychczasowe działania. Jego mianem określa się proces promowania firmy w sieci za pomocą rozmaitych narzędzi, czy kanałów marketingowych. Jakie kanały marketingu online, zwanego również digital marketingiem czy e-marketingiem są najczęściej wybierane w celu promowania strony internetowej w ostatnich kilku latach? Sprawdźmy!

SEO i pozycjonowanie

Każdy, kto choć trochę zaznajomił się z marketingowymi tematami, na pewno nie raz słyszał o pozycjonowaniu stron internetowych w wyszukiwarce. Ten tajemniczo brzmiący termin, odnoszący się do pozycji jest procesem, dążącym do osiągnięcia jak najlepszej widoczności witryny w wynikach organicznych wyszukiwarki, właśnie poprzez zdobywanie możliwie jak najwyższych pozycji dla wpisywanych fraz kluczowych. Jest to strategia długofalowa, na miesiące, niekiedy lata i obejmuje szereg rozmaitych działań takich jak optymalizacja strony pod kątem SEO, tworzenie treści na stronę, czy link building. Ruch organiczny jest ważną częścią całego ruchu na stronie, ponieważ codziennie niezliczone ilości Internautów szukają usług i produktów właśnie poprzez wpisywanie haseł w wyszukiwarkę. Pozycjonowanie nie tylko pozwala wydostać stronę na szczyt wyników wyszukiwarki, lecz również poprawia jej kondycję techniczną, czy zwiększa atrakcyjność w oczach nie tylko robotów, lecz i użytkowników. Sprawdź blog o marketingu Lembicz.pl jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o pozycjonowaniu i innych narzędziach marketingu internetowego.

Kampanie reklam płatnych Google Ads

Mówiąc o wyszukiwarce, nie można oczywiście pominąć ważnej formy promowania, jaką są kampanie reklamowe Google Ads. Reklamy te to odnośniki, które najczęściej spotkać można na samej górze wyników wyszukiwarki, a oznaczone są napisem „reklama”. Dają możliwość lepszej kontroli i sterowania działaniami, ustawiając najmniejsze parametry kampanii takie jak godziny i dni wyświetlania reklamy, czy dzienny budżet. Umożliwiają wybór jednego z kilku modeli płatności, które można dostosować do swoich potrzeb m.in. PPC – płatność za kliknięcie reklamy, CPM – płatność za wyświetlenie reklamy w wyszukiwarce 1000 razy, czy CPA – płatność za podjęcie przez użytkownika konkretnego działania, takiego jak przykładowo wypełnienie formularza na stronie, czy zakup produktu.

Media społecznościowe

Trzecim najczęściej wybieranym kanałem są social media, czyli po polsku mówiąc media społecznościowe, takie jak Instagram, czy Facebook. Są to portale, które umożliwiają nie tylko prowadzenie profili społecznościowych, służących do informowania swoich obserwujących o nowinkach, ofercie, ale również służą do zdobywania nowych klientów poprzez kampanie reklamowe. Social media stały się miejscem codziennych odwiedzin przez miliony użytkowników, którzy używają ich do celów towarzyskich, a także do zdobywania informacji o świecie. Dzięki temu, że dane na temat użytkowników są zazwyczaj bardzo szczegółowe, reklamodawca na podstawie danych zainteresowań odbiorców może zbudować adekwatną grupę docelową, do której kierowana będzie dana kampania reklamowa. Pojawiające się między kolejnymi aktualnościami od znajomych, spontaniczne reklamy mogą być skuteczną formą zdobywania nowych klientów.

Jak tryb studiów wybrać? Studia dzienne czy zaoczne?

0
studia dzienne
Fot. Pexels.com

Wybór kierunku studiów to jedna z wielu decyzji jakie musi podjąć osoba wybierająca się na uniwersytet. Kolejną kwestią jest tryb nauczania. Można wybrać studia dzienne bądź studia zaoczne. Każdy z tych wyborów posiada swoje plusy i minusy. Warto dopasować je do własnych możliwości i potrzeb.

Przeczytaj też: http://stolicakariery.pl/studia-dzienne-czy-zaoczne/

Studia dzienne

Nauczanie stacjonarne, bo tak oficjalnie jest nazwane posiada jeden wielki plus jakim jest bezpłatność. Oczywiście dotyczy to wyłącznie uniwersytetów publicznych. Na studiach prywatnych zawsze trzeba uiszczać czesne niezależnie od trybu studiów. Możliwość bezpłatnej nauki to powód dla którego tak wiele osób wybiera tę opcję.

Na studiach stacjonarnych zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Głównie w godzinach porannych. Jednak nie jest to regułą. Czasami zajęcia mogą się zacząć dopiero około 12-13 i trwać do godziny 18 czy nawet 20. Warto o tym pamiętać przed wyborem takiego trybu studiowania.

Studia zaoczne

Do niedawna nie była to popularna opcja. Jednak z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na studia niestacjonarne. Zajęcia w tym trybie odbywają się w weekendy czyli soboty i niedziele. W niektórych przypadkach może się zdarzyć, że także w piątki po południu. Jest tak w przypadku bardzo wymagających kierunków, gdzie jest wiele godzin zajęć. Zjazdy czyli dni z zajęciami odbywają się najczęściej co 2 tygodnie. Choć wiele zależy od konkretnej uczelni. Niektóre co tydzień organizują zajęcia po to, aby trwały one krócej, a nie przez cały dzień. Ponieważ tradycyjnie zajęcia weekendowe trwają od rana czyli 8-9 godziny, a kończą się około 18-21.

Taka opcja może być bardzo męcząca. Jednak wiele osób decyduje się na studia zaoczne ponieważ mają możliwość łączenia edukacji z pracą zawodową i to z branży, w której wiążą swoją przyszłość.

Studia dzienne czy zaoczne – co wybrać?

Oba rozwiązania posiadają swoje plusy i minusy. Studia zaoczne są dla osób, które dokładnie wiedzą czego chcą i przede wszystkim chcą zdobywać doświadczenie zawodowe. Studia stacjonarne to opcja dla mniej zdecydowanych osób, które dopiero szukają ścieżki kariery, a także dla tych, którzy myślą o karierze naukowej. Pamiętaj, żeby wybrać opcję, która będzie najlepsza w Twojej indywidualnej sytuacji.

Zobacz też: http://bpminteractive.pl/studia-podyplomowe-czy-warto-sie-na-nie-zapisac/

Czym jest procesor i do czego służy?

0
procesor
Fot. Pexels.com

Dla osób, które nie znają się na technologii słowo to może brzmieć obco. Jednak jest to jeden z najważniejszych elementów komputera. Jeśli chcesz zgłębić swoją wiedzę o procesorach komputerowych bądź poszukujesz prezentu dla zapalonego gracza sprawdź poniższy artykuł.

Przeczytaj też: http://www.synat.pl/co-to-jest-procesor-i-do-czego-sluzy-jaki-procesor-wybrac-do-gier/

Procesor – funkcjonowanie i zastosowanie

Procesor jest kluczowy dla funkcjonowania komputera. Odpowiada za wszelkie procesy, które są wykonywane na urządzeniu. Choć wygląda niepozornie, ponieważ jest to mały kwadrat, to jest to potężna jednostka obliczeniowa. Bez tego urządzenia komputer nie wykonałby żadnej operacji.

Urządzenie to zbudowane jest obecnie nawet z kilku rdzeni. Mogą być wyposażone w pamięć podręczną jak i układ graficzny, ale nie muszą. Wszystko zależy od sprzętu o którym mówimy. W laptopach najczęściej wszystko jest już połączone. Jednak w przypadku komputerów stacjonarnych części te są najczęściej oddzielnie.

Jaki procesor wybrać do gier?

Jest to stosunkowo niewielka część w całym komputerze stacjonarnym jednak może kosztować sporo. Ceny mogą przekroczyć nawet 1000 złotych. Na rynku znajdziemy jednak tańsze opcje o stosunkowo podobnych specyfikacjach.

AMD Ryzen 3 1200 można znaleźć już za około 250 złotych. Część posiada cztery rdzenie. Jeśli przyjrzymy się innym parametrom zobaczymy, że pamięć podręczna tej jednostki wynosi 8 MB. A jej częstotliwość taktowania to 3.1 GHz.

W podobnej cenie jest również Intel Pentium 6400. Ten model posiada jednak mniej rdzeni, bo dwa czterowątkowe. Pamięć podręczna sprzętu od Intela to 4 MB. Jednostka może nie być idealna jednak sprawdzi się w przypadku wielu gier.

Intel oferuje także droższe sprzęty z lepszą specyfikacją. Model Core-i3-10100F posiada częstotliwość taktowania 3600 MHz. Pamięć podręczna to 6 MB, a kwota to około 500 zł.

Ostatni prezentowany model procesora jest także najdroższy. Jest to zdecydowanie wyższa półka cenowa, ponieważ koszt takiej jednostki oscyluje w okolicach 1000 zł. Jest to AMD Ryzen 5 2400G. Czterordzeniowy procesor, taktowanie 3.6 MHz, a do tego zintegrowany układ graficzny. Czyni to jednostkę jednym z najlepszych dostępnych na rynku sprzętów.

Zobacz też: http://bpminteractive.pl/karta-graficzna-jaka-wybrac/

ZOBACZ TEŻ