20+ serwisów z darmowymi zdjęciami do komercyjnego użytku

Nie musisz wcale, chcąc skorzystać w sieci z jakiegoś zdjęcia czy materiału graficznego, sporo za to przepłacać. Jedyne, na co powinieneś zwrócić, by stosownie zaoszczędzić środki pieniężne, to przede wszystkim darmowe serwisy udostępniające przeróżne fotografie bezpłatnie. My przygotowaliśmy zestawienie dwudziestu naszym zdaniem najlepszych portali. O nich wspomnimy poniżej.

Generalnie, podczas charakterystyki i tworzenia rankingu serwisów fotograficznych prezentujących za darmo swoje pokaźne zasoby, możemy wyszczególnić trzy kategorie – wyszukiwarki zdjęć w innych portalach, banki zdjęć z rozlicznymi autorami i strony fotografów zawodowych.

Google Images

Klikamy opcję „narzędzia wyszukiwania”, znajdująca się pod paskiem wyszukiwania i gotowe. Później stosujemy opcję „prawa do użytkowania”.

Freepik

To serwis umożliwiający szukanie treści, w tym grafiki, w wielorakich źródłach, bowiem portal ten bazuje na rozlicznych zdjęciach, wektorach, ikonach, grafikach.

Pexels

Wyszukiwanie opiera się na wertowaniu kolekcji stron z niniejszej listy. Zdjęcia chroni licencja Creative Commons.

Creative Commons Search

Pozwala na wyszukiwanie plików – zarówno zdjęć, jak również muzyki oraz filmów.

Flickr

To chyba na chwilę obecną największy bank fotografii, jaki dostępny jest w sieci. Dostęp do niego jest ogólny. Możesz natrafić tam zarówno na zdjęcia świetnej jakości, jak także kompletnie słabe projekty. Wyszukiwanie za pośrednictwem Flickr okazuje się jednakże dość czasochłonne, bo trzeba wertować w setkach zdjęć.

1001 Free Downloads

To serwis działający na zasadach zbliżonych do FreePik. Jest jedno źródło udostępniania zdjęć oraz elementów graficznych. Jakość materiałów tu prezentowanych jest jednakże na wysokim poziomie. Nie trzeba, podawać autora.

ByPeople

Ten serwis z kolei opiera się na szerokim spectrum obrazów w nim prezentowanych – pojawiają się różnorodne rodzaje grafiki. Jeżeli z bazy zdjęć chcesz skorzystać, powinieneś najpierw przeprowadzić rejestrację.

New Old Stock

Nieprzypadkowo nazywa się ten serwis New Old Stock, bowiem posiada bezpłatne zdjęcia pochodzące nawet sprzed dobrych kilku dekad! Nie tylko są tam udostępniane fotografie, ale tez grafiki oraz skany starych dokumentów. Nie jest niezbędne, pryz korzystaniu z baz tego serwisu, podawanie autora czy też stosowanie odnośników w postaci linków.

Picjumbo

Następny bank zdjęć, jaki posiada szeroki wachlarz zdjęć mocno zróżnicowanych pod względem ich tematyki. Cechuje owe fotografie solidna jakość.

ImCreator

Tu mamy do czynienia z wieloma kategoriami zdjęć, które są wysokiej jakości.

Public Domain Archive

W tym archiwum pojawia się naprawdę masa fotografii, jakie są silnie zróżnicowanie tematycznie. Nie trzeba podpisywać źródeł pochodzenia zaczerpniętych stąd zdjęć.

Pixabay

To doskonała opcja dla osób, które chcą znaleźć konkretny rodzaj zdjęcia – przedstawiające dane miejsca, czynności, zdarzenia itd. Jest tam aktualnie ponad 370 tysięcy dobrych pod względem jakości materiałów graficznych.

20+ serwisów z darmowymi zdjęciami do komercyjnego użytku

Magdaleine.co

W tym przypadku cechą charakterystyczną jest rozbieżność tematyczna i podział na liczne kategorie, do jakich zalicza się zwierzęta, środowisko, miasta i architektura oraz wiele innych.

Na wyżej wymienionych rodzajach serwisów, które prosperują jako darmowe bazy zdjęć i grafiki nie koniec. Warto również wspomnieć o kilku innych, również bardzo znaczących – Raumrot, Foodie’s Feed, Kaboompics, Splitshire, Barn Images, Gratisography, Little Visuals, Unsplash, SuperFamous, Startup Stock Photos, Getrefe, Jay Mantri, Resplashed.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here