5latek-microsoft

Pięciolatek zdobył certyfikat Microsoft!

by author page

0 comments Uncategorized

Wszystko zaczęło się od niewinnej zabawy. W wieku trzech lat Ayan, rozpoczął swoją przygodę z komputerami. Drzwi do wirtualnego świata otworzył mu ojciec, który był konsultantem IT. Pozwalał chłopcu „majsterkować” przy starych komputerach. Rozkręcanie i poznawanie „plastikowych skrzynek” z każdym dniem szło chłopcu coraz lepiej. Słuchał uwag ojca i o dziwo, stosował się do nich, co u trzylatków czasem wcale nie jest takie proste do osiągnięcia.

Kiedy Ayan Qureshi zjawił się na egzaminie, wywołał dość duże kontrowersje wśród członków komisji. Po dłuższych dywagacjach i namowach pana Qureshiego, zdecydowali się jednak na dopuszczenie chłopca do egzaminu.

Zdobywając Microsoft Certified Professional w wieku 5 lat i 11 miesięcy Ayan pokonał innego Pakistańczyka – Mehroza Yawara, który uzyskał certyfikat Microsoft w wieku  6 i pół roku.

Dziś chłopiec ma własną pracownie, którą sam zbudował. Codziennie poświęca minimum dwie godziny na naukę obsługi programów i systemów operacyjnych.  Być może kiedyś, usłyszymy jeszcze nazwisko Qureshi, nie tylko po zdobyciu kolejnych certyfikatów.

Zdjęcie: http://yarabuzz.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *