Czym jest telewizja 4K?

0
Czym jest telewizja 4K

W nazwie 4K „k” oznacza „kilo”, czyli 1000. 4K to 4000 – tyle pikseli w przybliżeniu wynosi szerokość w tej rozdzielczości. Dokładnie, dla telewizji, jest to 3840 pikseli szerokości i 2160 pikseli wysokości (w przypadku ekranów kinowych szerokość w tym standardzie to 4096 pikseli). Oznacza to, że ekran 4K ma cztery razy więcej pikseli niż Full HD – aż 8 milionów pikseli!

Jakie wymiary powinna mieć wizytówka

0
Jakie wymiary powinna mieć wizytówka

Wizytówka to przedłużenie pierwszego wrażenia i absolutny biznesowy must have. Zanim jednak zlecisz druk wizytówek firmowych, upewnij się, że wiesz, jak robić to dobrze. Jakie są standardowe wzory i formaty wizytówek?

Relacje z klientem – podstawa Twojego biznesu

0
Relacje z klientem – podstawa Twojego biznesu

Budowanie długotrwałych relacji z klientem to podstawa każdego biznesu. Oczywiście zadanie to nie należy do najłatwiejszych. Jest jednak kilka wskazówek, które z powodzeniem można wykorzystać, niezależnie od branży i wielkości przedsiębiorstwa.

Strony internetowe – jak powinny wyglądać, by przyciągać uwagę?

0
Strony internetowe – jak powinny wyglądać, by przyciągać uwagę?

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach większości informacji szuka się w internecie. Właśnie dlatego wszelkiego rodzaju przedsiębiorcy powinni zainwestować we własna stronę internetową, która stanie się ich wizytówką w sieci.

Funkcjonalna i przejrzysta strona internetowa

Te dwie cechy, mianowicie funkcjonalność i przejrzystość są bardzo ważne jeśli chodzi o witryny. To właśnie one sprawiają, że użytkownik od razu wie gdzie „kliknąć”, by uzyskać interesujące go informacje. To oczywiście w realny sposób przekłada się na zainteresowanie prowadzoną działalnością, polecanie jej dalej, a w konsekwencji wzrost sprzedaży. Zwłaszcza, gdy na danej stronie mieści się również sklep internetowy. Jak uzyskać takie efekty? Przede wszystkim należy dobrze przemyśleć zawartość strony. Na niej powinny znaleźć się wartościowe informacje, które co bardzo ważne będą aktualne. Wszystkie dane powinny zostać odpowiednio pogrupowane. Dzięki temu na stronie stworzą spójne menu. Najpopularniejszy jest podział na kategorie: o nas, aktualności, oferta, kontakt. Nic nie stoi na przeszkodzie, by dodać jeszcze: cennik, galerię, czy rekomendację. Rodzaj zakładek jest oczywiście zależny od rodzaju prowadzonej działalności, ale jak można się domyślać niektóre, zwłaszcza te pierwsze wymienione są bardzo uniwersalne. Pamiętać należy również, że menu musi być dobrze widoczne dla osoby odwiedzającej stronę. Istotną kwestią jest także dobór kolorów, czy grafik jakie znajdą się na witrynie. To bardzo ważne, by nie zakłócały przekazu i nie wprowadzały niepotrzebnego chaosu. Tutaj znacznie lepiej sprawdzają się zasady minimalizmu.

Strony internetowe tworzone przez specjalistów

Dwie opisane powyżej cechy to oczywiście nie wszystko na co należy zwrócić uwagę, choć są to tematy bardzo istotne. Podczas projektowania strony trzeba wziąć także pod uwagę czas jej ładowania, płynne przejścia pomiędzy zakładkami, czy linkowanie wewnętrzne. Są to jednak tematy, które najlepiej zrozumieją specjaliści tacy jak .https://netstyle.pl/oferta/strony-internetowe. Ich usługi są szczególnie cenne, gdy samemu nie ma się pomysłu, wiedzy jak i odpowiednich narzędzi, które pozwoliłyby stworzyć profesjonalną stronę internetową, którą będzie się chciało chwalić. Co więcej takie firmy zajmują się również administrowaniem stronami. To bardzo ważny aspekt, ponieważ nie wystarczy stworzyć witrynę, należy jeszcze o nią zadbać. Oznacza to między innymi częste aktualizowanie np. o nowe promocje, czy prowadzone kampanie.

Druk w 3D w reklamie – nowy wymiar marketingu

0
Druk w 3D w reklamie - nowy wymiar marketingu

Drukarki 3D są z powodzeniem wykorzystywane w prototypowaniu, medycynie, architekturze, ale przede wszystkim przy produkowaniu oryginalnych gadżetów reklamowych. Trzeba jednak wiedzieć, jaki filament do drukarki 3D wybrać.

Jak zbudować wizerunek firmy w Internecie?

0
Jak zbudować wizerunek firmy w Internecie?

Budowanie wizerunku firmy w Internecie pomaga w szybkim jej rozwoju. Napędza sprzedaż, zwiększając zaufanie klientów do marki. Takie efekty można uzyskać, prowadząc rozsądne działania, które pomogą dotrzeć z przekazem do odbiorcy.

Spójność przekazu – jak ją uzyskać ?

Spójność przekazu, jaki marka kieruje do odbiorców jest podstawą w budowie wizerunku. Zacząć należy od zaprojektowania logotypu oddającego to, co firma chce powiedzieć klientom. W zależności od tego, do kogo kierowany jest przekaz – styl logotypu musi być do niego dopasowany. Podobnie jest też z innymi działaniami, jak na przykład prowadzenie firmowego bloga. Gdy produkt kierowany jest do klientów premium – wtedy artykuły na blogu powinny być pisane językiem profesjonalnym, oddającym powagę marki. Jeśli zaś kierujemy działania marketingowe do nastolatków – warto używać języka, jakim na co dzień się posługują, uważając jednak, by nie przesadzić.

Działania w Social Media

Działania takie warto zacząć od prowadzenia działań w Social Media. Pomimo, że nie są one bardzo kosztowne to znakomicie sprawdzą się na samym starcie działalności, kiedy trzeba szybko pozyskać klientów. Najlepiej w tym celu założyć Fanpage na portalu społecznościowym, gdzie będziemy umieszczać wartościowe dla klienta treści. Naturalnym jest, że początkowo nasz profil będzie posiadał zero polubień. Jeżeli jednak zaangażujemy do pomocy znajomych, a nasze posty będą ciekawe i angażujące, to szybko zdobędziemy większą ilość fanów.

Jak dobrać content do danego portalu ?

Każdy portal społecznościowy rządzi się swoimi prawami. Na jednym dominuje content pisany, a informacje tam publikowane muszą stanowić realną wartość dla klienta. Mowa tu oczywiście o Facebooku. Tam najlepiej sprawdzają się krótkie, ale merytoryczne posty, linkujące do naszej strony internetowej, gdzie klient będzie mógł dowiedzieć się o nas więcej Na innych portalach jak na przykład Instagram liczy się obrazek. Publikacja ładnych zdjęć pozwala na szybkie zaangażowanie społeczności. Są też takie, jak na przykład Twitter, gdzie ważna jest szybkość przekazu, a wysyłane posty powinny być krótkie i treściwe. Social Media to jednak tylko jeden z elementów budowania wizerunku firmy.

Zaangażowanie influencerów

Firmy w procesie marketingu coraz częściej korzystają z usług influencerów. Są to osoby, które poprzez prowadzenie własnych kanałów na Youtube, czy w innych portalach zbudowały szerokie grono odbiorców. Takie osoby to fani danego influencera, którzy bardzo mocno liczą się z jego zdaniem. Nic dziwnego więc, że wizerunek firmy buduje się dziś poprzez korzystanie z takich usług jak sponsorowane filmy reklamowe.

Podsumowanie

Budowanie wizerunku firmy to proces długofalowy. Trwa miesiącami, a nawet latami. Niewielka pomyłka potrafi zniweczyć cały wysiłek, dlatego istotne jest to, by wizerunek firmy tworzyli profesjonaliści z doświadczeniem w branży.

6 sposobów na projekt dobrej ulotki?

0
6 sposobów na projekt dobrej ulotki?

Dobrze zaprojektowana ulotka to świetny pomysł na interakcje z klientem. Interesująca grafika i właściwie zaprezentowana treść budzą poczucie zainteresowania i zachęcają do dalszej interakcji z marką. Jak stworzyć ulotkę, która zbuduje pozytywny wizerunek i stanie się źródłem potrzebnych informacji?

Co daje posiadanie strony internetowej?

0
Co daje posiadanie strony internetowej?

Coraz więcej osób i firm posiada własną stronę internetową. Mają one wiele zastosowań i zalet. Dlaczego warto zainwestować w dobrze zaprojektowaną stronę?

5 form content marketingu

0
5 form content marketingu

W dzisiejszych czasach content marketing jest ważnym narzędziem wykorzystywanym w branży SEO, wykorzystywanym przy pozycjonowaniu strony. Warto jednak wiedzieć nie tylko o tym, czym content marketing jest, ale i jakie jego formy wyróżniamy. Oto kilka przykładów przydatnych do wykorzystania w promocji i reklamie.

Jak poprawić widoczność marki w sieci?

0
Jak poprawić widoczność marki w sieci?

Atrakcyjny produkt lub usługa, które oferujemy do sprzedaży jest połową sukcesu, należy znaleźć jeszcze klientów, do których ów towar powinien trafić. W dobie Internetu oczywistym jest, że własną markę należy promować, a do tego celu wykorzystać można wiele narzędzi. Jesteś początkującym przedsiębiorcą i poszukujesz sposobów na reklamę własnego biznesu? A może poszukujesz czegoś, co jeszcze bardziej ugruntuje twoją pozycję w Internecie? Poniżej kilka różnych działań, by poprawić widoczność marki w sieci.

Widoczność Twojej strony w wyszukiwarkach

Jedną z najbardziej skutecznych metod promocji w Internecie jest pozycjonowanie strony. Na czym polega pozycjonowanie? Jest to optymalizacja strony pod kątem wyszukiwarek, dobór odpowiednich słów kluczowych tak, by dana strona internetowa pojawiała się jak najwyżej w organicznych wynikach wyszukiwania. Osiągnięcie wysokich pozycji w wyszukiwarkach przekłada się na dużą ilość wejść na stronę, nawet kilka tysięcy potencjalnych użytkowników dziennie. Proces pozycjonowania wymaga systematyczności oraz cierpliwości, ponieważ czas na wypromowanie danej witryny potrafi być bardzo długi, jednak przy odpowiednich działaniach z pewnością przełoży się na wzrost liczby odwiedzin użytkowników.

Aktywna działalność w social media

Nieustająca popularność portali takich jak Facebook i Instagram nie może zostać pominięta w rozważaniach dotyczących promocji własnej marki. Każdego dnia korzystają z nich miliony osób, dlatego mając w sprzedaży pewne grupy towarów to warto skierować je do danej grupy odbiorców korzystających z portali społecznościowych. Warto zaznaczyć, że ta forma promocji nie sprawdzi się, jeśli brakuje contentu, który mógłby zainteresować odbiorców. Uzupełnieniem profilu na obu kanałach mogą być reklamy Facebook i Instagram Ads, które przy odpowiednim targetowaniu dotrą do szerokiej grupy odbiorców, mogących stać się naszymi potencjalnymi klientami.

Koniecznie sprawdź więcej info o tym jak zwiększyć liczbę fanów na Facebooku

Kampania reklamowa Google Ads

Komunikaty tekstowe, graficzne i wideo, które będą wyświetlać się w sieci wyszukiwania Google użytkownikom Internetu – to właśnie reklamy Google Ads. A jest ich pełen wachlarz, rozpoczynając od reklam wideo na YouTube, reklam w Gmail aż po remarketing czy Zakupy Google. Wystarczy, że użytkownicy poszukują konkretnych rzeczy, które są oferowane przez Twoją firmę, a następnie dane komunikaty reklamowe będą się im wyświetlać.
Jeśli grupa odbiorców zostanie precyzyjnie określona, to pozyskasz klientów,
na których najbardziej zależy twojej firmie.

Powyższe rozwiązania to wyłącznie kilka ze sposobów na promocję marki w sieci. Sam najlepiej znasz swoich klientów i wiesz, czym będą się charakteryzować. Na tej podstawie dobierz odpowiednie środki dotarcia, mogą to być powyższe opcje, ale może równie dobrze sprawdzą się u ciebie wpisy sponsorowane na blogach, artykuły w lokalnej prasie, kanał video czy marketing szeptany.

Nie ograniczaj się do wyłącznie jednego narzędzia, testuj i sprawdzaj,
co daje najlepsze rezultaty, przynosząc oczekiwany efekt.

ZOBACZ TEŻ