Wsparcie jakościowe w trudnych sytuacjach dla Twojej firmy

0

Kryzys w firmie może dotyczyć wielu obszarów. Sukces osiągniesz, jeśli zdasz sobie sprawę z tego, że kryzys w ogóle istnieje – dzięki temu będziesz mógł podjąć działania, które umożliwią ci naprawienie sytuacji w firmie. Dopóki jednak będziesz ignorować fakt, że w twoim przedsiębiorstwie nienajlepiej się dzieje, dopóty problemy nie znikną. Pomocą tu może być wsparcie jakościowe. 

Najczęstsze przyczyny kryzysu

Analizy kryzysów w firmie pokazują, że najczęściej problemy pojawiają się wtedy, gdy:

– szukamy przyczyn nieprawidłowości na zewnątrz, a nie wewnątrz firmy

– ignorujemy kryzysy, uznając, że kiedyś same przeminą lub że ktoś je rozwiąże

– boimy się wziąć odpowiedzialność za firmę

– działamy zbyt chaotycznie, przez co kryzys jeszcze bardziej się pogłębia, zamiast naprawiać

– nie posiadamy odpowiednich kwalifikacji lub nie mamy rozwiniętych kompetencji miękkich, które wspomogłyby zwalczanie kryzysu

– źle diagnozujemy kryzys, przez co kładziemy nacisk w nieodpowiednim miejscu

– działamy rutynowo, nie wprowadzamy elastyczności i kreatywności do firmy z uwagi przed zmianą

Optymalizacje – rozwiązanie problemów

Wsparcie jakościowe i inżynieryjne to doskonałe rozwiązanie dla firmy, która boryka się z wymienionymi wyżej problemami. Wystarczy zatrudnić zewnętrzną firmę i przestać martwić się o problemy. Oddelegowanie komuś zadań „kryzysowych” nie powinno być powodem do wstydu – szukanie pomocy u specjalistów jest raczej oznaką dojrzałości przedsiębiorcy. Wsparcie jakościowe jest przydatne chociażby przed audytem klienta, ponieważ pozwala sprawdzić kompletność dokumentacji PPAP (a jeśli będzie czegoś brakowało, to specjaliści pomogą uzupełnić dokumenty, zanim będzie za późno). Dodatkowo firma zewnętrzna może zająć się zebraniem dokumentacji technicznej i wszelkich niezbędnych rysunków (dotyczy to np. przedsiębiorstw zajmujących się motoryzacją czy też sprzętami AGD). Ponadto do dokumentacji powinny zostać dołączone normy i wszelkie dane dotyczące danego produktu; przy kryzysie łatwo coś przeoczyć, więc firma zewnętrzna skontroluje, czy twoje przedsiębiorstwo na pewno przygotowało wszystko tak, jak trzeba.

Przy kryzysie niezmiernie istotne jest również przeprowadzenie audytu wewnętrznego w firmie, by sprawdzić, jak ona funkcjonuje. To ważne, bo zazwyczaj to właśnie przy takim audycie najłatwiej jest wyłapać wszystkie błędy i nieprawidłowości. Raz przeprowadzony audyt pozwoli ci skupić uwagę na tym, co trzeba skorygować. Wsparcie jakościowe i inżynieryjne jest tu niezastąpione; w czasie, gdy ty będziesz naprawiać przedsiębiorstwo od wewnątrz, firma zewnętrzna zajmie się przeprowadzeniem wszystkich procesów związanych np. z klientami, dzięki czemu praca w przedsiębiorstwie pozostanie spójna. Audyty warto przeprowadzać raz na kilka miesięcy, to też podniesie kwalifikacje pracowników, którzy będą bardziej zwracać uwagę na swoje postępowanie.

Autor: Pozycjoneria.pl. Artykuł powstał dzięki współpracy z przedstawicielem firmy Team Prevent Sp. z o.o. z Pszczyny.

Jak zwiększyć wiedzę z zakresu SEO?

0

Prowadząc własną firmę musimy posiadać wiedzę nie tylko z zakresu dotyczącego naszego biznesu, ale także wszelkiego rodzaju działań marketingowych. Oczywiście część reklamową możemy powierzyć w ręce profesjonalistów z agencji marketingowych, jednak każdy z nas powinien znać choć podstawowe zagadnienia z tym związane. W jaki sposób poszerzyć swoją wiedzę na temat SEO?

Jaki fundusz inwestycyjny wybrać?

0

Znalezienie odpowiedniego funduszu inwestycyjnego może wydawać się bardzo trudnym zadaniem. Warto jednak pamiętać o tym, że jego wybranie nie musi być kłopotliwe. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

Czym charakteryzuje się dobre ubezpieczenie na życie?

0

Ubezpieczenie na życie to polisa, która jest bardzo atrakcyjna. Najważniejszą cechą dobrych ubezpieczeń na życie jest to, że ich zakres można dobrać indywidualnie.

Ekonomia i ekologia, a wynajem wirtualnego biura

0

Im więcej powierzchni do pracy, tym więcej potrzebnych rąk. Potencjalni pracownicy mogą cieszyć się z nowego miejsca, okazji do pogłębiania swojej wiedzy i szansy na poszerzanie kompetencji. Jest jednak jeszcze inna strona powstawania kolejnego biura, a mianowicie koszty, czyli niekorzystna strona ekonomii. Do tego krok, który oddala od rozwiązań ekologicznych, bo zwiększa się zużycie, i to w dużym stopniu, kolejnych zasobów, chociażby elektryczności. Tu swoją rolę mogą zacząć odgrywać biura wirtualne, które znajdujemy przede wszystkim w dużych miastach. Ich oferty kształtują się na takim poziomie finansowym, że zaczynają być najlepszym rozwiązaniem tak dla większych, jak i tych najmniejszych działalności.

Czym charakteryzuje się prawdziwy specjalista BHP?

0

Współczesny rynek pracy jest wyjątkowo wymagający. Choć w tej chwili bezrobocie jest na najniższym od wielu lat poziomie, to wciąż istnieje deficyt na wysokiej klasy specjalistów z poszczególnych branż. Doskonałym przykładem jest rosnące zapotrzebowanie na prawdziwych specjalistów BHP. Przedsiębiorstwa poszukują osób, które poza wiedzą teoretyczną będą potrafiły efektywnie przekazać wiedzę praktyczną. Czy znalezienie tego typu specjalisty jest trudne? Jakimi cechami powinien się on odznaczać?

Rozwój osobisty przez kursy, blogi i podcasty

0
Rozwój osobisty przez kursy, blogi i podcasty

Era kursów internetowych okazuje się bardzo widoczna w naszych czasach. Jeśli nie jesteśmy do tego w pełni przekonani, to poszukajmy kilku serwisów, które oferują nam różnorodne kursy online. Dostępny jest również blog o rozwoju osobistym.  Zapewne dostrzeżemy, że dotyczą one niemalże każdej kategorii zawodowej i naszego życia. Przygotowane zostały przez różnorodnych specjalistów. I czasami trudno byłoby nam dojść do wniosku, które rozwiązania są dla nas najlepsze.

Zdarza się, że nasze doświadczenie w tym kierunku jest coraz słabsze. Widzimy to, ponieważ nie przechodzimy kolejnych kursów internetowych. A przecież one mogłyby dotyczyć pracy, którą wykonujemy bądź pewnych zainteresowań.

Jak się rozwijać w XXI wieku?

Kursy online to także świetny pomysł na poszerzanie swojego horyzontu zawodowego i osobistego. Czasami możemy posiadać pewne problemy. A powstały w tym kierunku cenne kursy, które wystarczy wyszukać, następnie je opłacić, jak i zadbać o to, aby je dokładnie przejść. Wymaga to większego zaangażowania, natomiast w konsekwencji będzie mogło zapewnić nam piękne rezultaty. Jeśli tak staramy się patrzeń na rozwój swój i bliskich, to takie kursy internetowe będą nam coraz bliższe.

Rozwój osobisty przed podcasty

Wiele z nich powstaje przez pewnych ekspertów, którzy wysilają się online. Oznacza to, że są freelancerami bądź prowadzą własną działalność gospodarczą. W tym kierunku chcą wysilać się przez cały czas, choć nie zawsze jest im tak prosto. Zmieniają to na przestrzeni kolejnych lat i wychodzi im coraz lepiej. Wspaniałe możliwości oferują jeszcze te kursy, które dotyczą zagadnień inwestowania. Czasami zdarza się nam wyszukać ciekawych inwestycji, ale nie wiemy, jak je poprowadzić.

Rozwój osobisty przed podcasty?

Okazuje się, że słuchanie muzyki jest dla nas czymś naturalnym. Cieszymy się, gdy słyszymy dźwięki, które wprowadzają nasze ciało w ruch. Także muzyka ma pozytywny wpływ na nasze myśli, samopoczucie. Wszystko zależy od tego, co słuchamy i jak często. Ale warto wspomnieć o tym, że również dźwięk przyczynia się do naszego szkolenia. Właśnie w tym celu zostały utworzone specjalne podcasty, którym powinniśmy przyjrzeć się dokładnie. Szczególnie powinny nas zainteresować, jeśli posiadamy pewne ograniczenia. Na przykład pracujemy dość często, jeździmy, podróżujemy. Nie mamy czasu na to, aby poświęcić czas na naukę przed komputerem czy wybrać się na studia, do szkoły, w inne miejsca.

Uczymy się zdalnie i mobilnie

Będąc w trasie czy w jeszcze innym miejscu mamy możliwość odsłuchać podcasty. Takie nagrania zostały utworzone przez różnorodnych specjalistów, z niemalże wszystkich dziedzin życia i nauki. Zapewne znajdziemy również coś dla siebie. I wyszukamy osoby, których podcasty będziemy chcieli słuchać przez cały czas. Wystarczy tylko zasubskrybować ich kanały. Wtedy zostaniemy powiadomieni emailowo bądź w inny sposób o nowych odcinkach, które się pojawiły.

Uczymy się zdalnie i mobilnie

Czasami takie podcasty posiadają długość kilku minut, a innym razem godziny. Warto przekonać się, które z nich dotyczą naszej pracy, zainteresowań, sportu i odżywiania. I później staramy się wyszukać te najlepsze. Nie ograniczamy się również na długi czas, ponieważ ktoś lepszy może utworzyć ciekawy kanał z podcastami. I wtedy dobrze jest otworzyć się na coś nowego, co będzie mogło bardzo pozytywnie wpłynąć na jakość naszego życia.

Zdarza się, że ich słuchanie jest możliwe w okresie letnim, gdy nosimy jeszcze okulary przeciwsłoneczne. Wykorzystujemy je, aby w telefonie czy innym urządzeniu mobilnym, także w samochodzie, móc włączyć taki podcast, a następnie skupić się na jego dokładnym wysłuchaniu.

Kampanie AdWords – jak ich nie robić

0

Płatne kampanie Ad Words generują bardzo dobre wyniki konwersji. Nic w tym dziwnego – poprawnie stworzone przykuwają uwagę potencjalnych klientów i zachęcają do zakupu. Jeśli więc prowadzona przez firmę promocja za pośrednictwem tego narzędzia nie przynosi oczekiwanych skutków, może to oznaczać, że jest ona źle stworzona i zoptymalizowana. Czego wystrzegać się, aby kampania Ad Words była skuteczna? Oto 5 najczęstszych błędów w tym zakresie!

Gadżety reklamowe nigdy nie wyjdą z mody

0

Gdy w naszych firmach i domach na dobre zagościł Internet, główne siły i środki przeznaczane są na wsparcie wszelkich działań marketingowych właśnie w Internecie. Czy jednak jest to wystarczająca strategia? Wiele osób stwierdzi, że przecież każdy zaczyna swój dzień od zalogowania się w sieci, a wylogowuje się w zasadzie tuż przed snem. Czy rzeczywiście nie ma już miejsca na tradycyjne gadżety reklamowe?

Lokata czy konto oszczędnościowe. Co bardziej się opłaca?

0

Rośnie liczba Polaków, którzy gromadzą oszczędności. Chociaż część osób trzyma pieniądze w gotówce, większość decyduje się na założenie lokat oraz rachunków oszczędnościowych. Które rozwiązanie jest bardziej opłacalne – lokata czy konto oszczędnościowe? Podpowiadamy.

ZOBACZ TEŻ