Jak znaleźć się na playlistach w Tidal?

0
promowanie muzyki

Mnóstwo zespołów muzycznych funkcjonujących w internecie skupia się przede wszystkim na wykorzystaniu wszelkich możliwości, jakie zapewniają najpopularniejsze serwisy streamingowe. Jednym z nich jest Tidal, który pozwala w sprawny sposób zbudować sporą bazę odbiorców. Trzeba tylko wiedzieć, jak to zrobić.

Promowanie muzyki w sieci zawsze wiąże się z sukcesywnym tworzeniem grupy fanów. Najpierw dowiadują się o istnieniu konkretnych zespołów, a następnie biorą czynny udział w ich promocji, na przykład poprzez udzielanie się w mediach społecznościowych. Najtrudniejszy w tym wszystkim wydaje się jednak pierwszy krok, czyli dotarcie do potencjalnych fanów.

Ze względu na powszechny dostęp do takich serwisów jak Tidal, słuchacze mają do dyspozycji nie setki, a tysiące grup, których mogą słuchać. Tak ogromna konkurencja sprawia, że start wydaje się bardzo trudny. Rozwiązaniem w takiej sytuacji wydaje się aktywna promocja, a także skupianie się na tworzeniu odbiorcom możliwości natrafienia na konkretny zespół. Pozwalają na to rozmaite playlisty, które w odpowiedni sposób grupują poszczególne utwory i gatunki muzyczne. Dzięki nim zasięg oddziaływania może się znacznie zwiększyć, pojawią się też nowe szanse na zdobycie kolejnych fanów.

Zarabianie na muzyce przez Tidal

W tym miejscu powinno jednak pojawić się pytanie – jak to zrobić? Co może zrobić zespół muzyczny, by poprzez playlisty zaistnieć na rynku muzycznym? Odpowiedź wcale nie jest prosta, choć pomóc w jej odnalezieniu mogą profesjonalne podmioty zajmujące się dystrybucją i promocją muzyki w sieci.

Mowa w tym miejscu o rozmaitych agregatorach, z którymi grupy muzyczne współpracują bardzo często. Mowa tu przede wszystkim o początkujących muzykach i zespołach chcących rozszerzyć swoją publikę. Promocja w Tidal w wykonaniu agregatorów polega na dostarczaniu kolejnych utworów, a także ich właściwym pozycjonowaniu. Do tego dojść może również pomoc w realizacji poszczególnych kampanii marketingowych.

Dzięki agregatorom muzyki szanse na pojawianie się na playlistach zdecydowanie rosną. Wszystko dzięki tak zwanemu pitchingowi, polegającemu na rekomendacji utworów ludziom odpowiedzialnym za dobieranie ich do poszczególnych playlist. Trafiają one więc do grup decyzyjnych, co w znaczący sposób skraca drogę do osiągniecia statusu zespołu aktywnie promowanego na platformie. To z kolei może przełożyć się na masę korzyści – począwszy od lepszej widoczności, a skończywszy na skutecznym budowaniu aktywnej publiki.

Skuteczny marketing w Internecie

0
Skuteczny marketing w Internecie

Nie od dziś wiadomo, że marketing to wojna. Wymagająca wiedzy, przygotowania, a przede wszystkim niemająca końca. Internet na krótki czas to zmienił – w sieci wystarczyło zwyczajnie być, aby się pokazać. Jednak błyskawicznie zrobiło się tłoczno. I nie tylko od firm, które zaczęły promować swoje usługi w świecie wirtualnym. Pojawiło się mnóstwo nowych graczy skupionych tylko i wyłącznie na działaniu zdalnym, którzy nie musieli martwić się o tradycyjne formy sprzedaży. Dziś i oni muszą zmagać się z przepełnioną siecią. Na całe jednak szczęście sama specyfika Internetu pozwala docierać do potencjalnych klientów niezwykle dokładnie i bezpośrednio. Aby odnieść sukces, trzeba więc działać z głową. W artykule przedstawimy najważniejsze podstawy efektywnego marketingu w Internecie.

Transfer domeny

0
transfer domeny

Transfer domeny to po prostu zmiana Rejestratora domeny, czyli firmy, która sprawuje obsługę techniczną domeny, z którą dalej rozliczasz się za posiadaną domenę. Dane abonenta pozostają niezmienione, zmieniają się natomiast dane samego płatnika. Każdorazowo w przypadku przeniesienia domeny niezbędny jest kod authinfo. W zależności od rodzaju domeny, transfer przebiega z użyciem panelu administratora, adresu e-mail.

Opisy kategorii – czyli jak przygotować swój sklep internetowy

0
Opisy kategorii

W dzisiejszych czasach już nikogo nie dziwi, że handel w ogromnej mierze przeniósł się do internetu. Wydarzenia ostatnich miesięcy jeszcze bardziej rozwinęły całą branżę. Jak wyróżnić się na tle konkurencji i sprawić, że sklep internetowy będzie dobrze odbierany przez użytkowników i oczywiście wyszukiwarki? Podpowiadamy!

Opisy kategorii – dlaczego są istotne?

Tworząc sklep internetowy czy każdą inną stronę większość osób myśli wyłącznie o potencjalnych odwiedzających. Nie jest to złe, ponieważ to właśnie te osoby będą wpływały na wzrost popularności strony i na przychody jakie zacznie ona generować. Nie bez znaczenia jest jednak również dostosowanie strony do wymagań wyszukiwarek. Każdy przecież chce, by jego sklep wyświetlał się jako jeden z pierwszych po wpisaniu właściwego zapytania w Google. W tym mogą pomóc właśnie opisy kategorii. Będą one stanowiły główne źródło informacji na temat działalności sklepu nie tylko dla użytkownika, ale również dla wspomnianych wyszukiwarek. Dodatkowo usystematyzują one stronę i pozwolą użytkownikowi na swobodne odnalezienie interesujących go kwestii.

Opisy kategorii w sklepie internetowym – kto przygotuje?

Skoro wiadomo już dlaczego opisy kategorii są istotne, to należy zastanowić się w jaki sposób należy je stworzyć by spełniały swoją funkcję. Można pokusić się o przygotowanie takich opisów samodzielnie podczas tworzenia strony, a można również zlecić je osobom zajmującym się tym na co dzień jak np. https://copyexperts.pl/oferta/opisy-kategorii-w-sklepie-internetowym/. Które rozwiązanie będzie lepsze? Jeśli samemu ma się sporą wiedzę na temat sprzedawanych produktów to warto przygotować bazę pod teksty przerobione przez profesjonalną agencję. Takie połączenie sprawi, że zarówno użytkownik, jak i wyszukiwarki będą zadowoleni. Można również całość zlecić firmie, ponieważ pracujące w niej osoby są przyzwyczajone do poszukiwania informacji i ujmowania je w zgrabne zdania. Nie ma więc wątpliwości, że jest to najlepsze rozwiązanie, które może zaprocentować zwiększeniem zysków z prowadzonego sklepu.

Popularne kanały marketingu internetowego

0
Popularne kanały marketingu internetowego

Marketing internetowy jest częstym tematem na językach przedsiębiorców, wchodzących na rynek z nowo zarejestrowaną firmą, ale również i stałych graczy, pragnących przeorganizować swoje dotychczasowe działania. Jego mianem określa się proces promowania firmy w sieci za pomocą rozmaitych narzędzi, czy kanałów marketingowych. Jakie kanały marketingu online, zwanego również digital marketingiem czy e-marketingiem są najczęściej wybierane w celu promowania strony internetowej w ostatnich kilku latach? Sprawdźmy!

SEO i pozycjonowanie

Każdy, kto choć trochę zaznajomił się z marketingowymi tematami, na pewno nie raz słyszał o pozycjonowaniu stron internetowych w wyszukiwarce. Ten tajemniczo brzmiący termin, odnoszący się do pozycji jest procesem, dążącym do osiągnięcia jak najlepszej widoczności witryny w wynikach organicznych wyszukiwarki, właśnie poprzez zdobywanie możliwie jak najwyższych pozycji dla wpisywanych fraz kluczowych. Jest to strategia długofalowa, na miesiące, niekiedy lata i obejmuje szereg rozmaitych działań takich jak optymalizacja strony pod kątem SEO, tworzenie treści na stronę, czy link building. Ruch organiczny jest ważną częścią całego ruchu na stronie, ponieważ codziennie niezliczone ilości Internautów szukają usług i produktów właśnie poprzez wpisywanie haseł w wyszukiwarkę. Pozycjonowanie nie tylko pozwala wydostać stronę na szczyt wyników wyszukiwarki, lecz również poprawia jej kondycję techniczną, czy zwiększa atrakcyjność w oczach nie tylko robotów, lecz i użytkowników. Sprawdź blog o marketingu Lembicz.pl jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o pozycjonowaniu i innych narzędziach marketingu internetowego.

Kampanie reklam płatnych Google Ads

Mówiąc o wyszukiwarce, nie można oczywiście pominąć ważnej formy promowania, jaką są kampanie reklamowe Google Ads. Reklamy te to odnośniki, które najczęściej spotkać można na samej górze wyników wyszukiwarki, a oznaczone są napisem „reklama”. Dają możliwość lepszej kontroli i sterowania działaniami, ustawiając najmniejsze parametry kampanii takie jak godziny i dni wyświetlania reklamy, czy dzienny budżet. Umożliwiają wybór jednego z kilku modeli płatności, które można dostosować do swoich potrzeb m.in. PPC – płatność za kliknięcie reklamy, CPM – płatność za wyświetlenie reklamy w wyszukiwarce 1000 razy, czy CPA – płatność za podjęcie przez użytkownika konkretnego działania, takiego jak przykładowo wypełnienie formularza na stronie, czy zakup produktu.

Media społecznościowe

Trzecim najczęściej wybieranym kanałem są social media, czyli po polsku mówiąc media społecznościowe, takie jak Instagram, czy Facebook. Są to portale, które umożliwiają nie tylko prowadzenie profili społecznościowych, służących do informowania swoich obserwujących o nowinkach, ofercie, ale również służą do zdobywania nowych klientów poprzez kampanie reklamowe. Social media stały się miejscem codziennych odwiedzin przez miliony użytkowników, którzy używają ich do celów towarzyskich, a także do zdobywania informacji o świecie. Dzięki temu, że dane na temat użytkowników są zazwyczaj bardzo szczegółowe, reklamodawca na podstawie danych zainteresowań odbiorców może zbudować adekwatną grupę docelową, do której kierowana będzie dana kampania reklamowa. Pojawiające się między kolejnymi aktualnościami od znajomych, spontaniczne reklamy mogą być skuteczną formą zdobywania nowych klientów.

Jak tryb studiów wybrać? Studia dzienne czy zaoczne?

0
studia dzienne
Fot. Pexels.com

Wybór kierunku studiów to jedna z wielu decyzji jakie musi podjąć osoba wybierająca się na uniwersytet. Kolejną kwestią jest tryb nauczania. Można wybrać studia dzienne bądź studia zaoczne. Każdy z tych wyborów posiada swoje plusy i minusy. Warto dopasować je do własnych możliwości i potrzeb.

Przeczytaj też: http://stolicakariery.pl/studia-dzienne-czy-zaoczne/

Studia dzienne

Nauczanie stacjonarne, bo tak oficjalnie jest nazwane posiada jeden wielki plus jakim jest bezpłatność. Oczywiście dotyczy to wyłącznie uniwersytetów publicznych. Na studiach prywatnych zawsze trzeba uiszczać czesne niezależnie od trybu studiów. Możliwość bezpłatnej nauki to powód dla którego tak wiele osób wybiera tę opcję.

Na studiach stacjonarnych zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Głównie w godzinach porannych. Jednak nie jest to regułą. Czasami zajęcia mogą się zacząć dopiero około 12-13 i trwać do godziny 18 czy nawet 20. Warto o tym pamiętać przed wyborem takiego trybu studiowania.

Studia zaoczne

Do niedawna nie była to popularna opcja. Jednak z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na studia niestacjonarne. Zajęcia w tym trybie odbywają się w weekendy czyli soboty i niedziele. W niektórych przypadkach może się zdarzyć, że także w piątki po południu. Jest tak w przypadku bardzo wymagających kierunków, gdzie jest wiele godzin zajęć. Zjazdy czyli dni z zajęciami odbywają się najczęściej co 2 tygodnie. Choć wiele zależy od konkretnej uczelni. Niektóre co tydzień organizują zajęcia po to, aby trwały one krócej, a nie przez cały dzień. Ponieważ tradycyjnie zajęcia weekendowe trwają od rana czyli 8-9 godziny, a kończą się około 18-21.

Taka opcja może być bardzo męcząca. Jednak wiele osób decyduje się na studia zaoczne ponieważ mają możliwość łączenia edukacji z pracą zawodową i to z branży, w której wiążą swoją przyszłość.

Studia dzienne czy zaoczne – co wybrać?

Oba rozwiązania posiadają swoje plusy i minusy. Studia zaoczne są dla osób, które dokładnie wiedzą czego chcą i przede wszystkim chcą zdobywać doświadczenie zawodowe. Studia stacjonarne to opcja dla mniej zdecydowanych osób, które dopiero szukają ścieżki kariery, a także dla tych, którzy myślą o karierze naukowej. Pamiętaj, żeby wybrać opcję, która będzie najlepsza w Twojej indywidualnej sytuacji.

Zobacz też: http://bpminteractive.pl/studia-podyplomowe-czy-warto-sie-na-nie-zapisac/

Czym jest procesor i do czego służy?

0
procesor
Fot. Pexels.com

Dla osób, które nie znają się na technologii słowo to może brzmieć obco. Jednak jest to jeden z najważniejszych elementów komputera. Jeśli chcesz zgłębić swoją wiedzę o procesorach komputerowych bądź poszukujesz prezentu dla zapalonego gracza sprawdź poniższy artykuł.

Przeczytaj też: http://www.synat.pl/co-to-jest-procesor-i-do-czego-sluzy-jaki-procesor-wybrac-do-gier/

Procesor – funkcjonowanie i zastosowanie

Procesor jest kluczowy dla funkcjonowania komputera. Odpowiada za wszelkie procesy, które są wykonywane na urządzeniu. Choć wygląda niepozornie, ponieważ jest to mały kwadrat, to jest to potężna jednostka obliczeniowa. Bez tego urządzenia komputer nie wykonałby żadnej operacji.

Urządzenie to zbudowane jest obecnie nawet z kilku rdzeni. Mogą być wyposażone w pamięć podręczną jak i układ graficzny, ale nie muszą. Wszystko zależy od sprzętu o którym mówimy. W laptopach najczęściej wszystko jest już połączone. Jednak w przypadku komputerów stacjonarnych części te są najczęściej oddzielnie.

Jaki procesor wybrać do gier?

Jest to stosunkowo niewielka część w całym komputerze stacjonarnym jednak może kosztować sporo. Ceny mogą przekroczyć nawet 1000 złotych. Na rynku znajdziemy jednak tańsze opcje o stosunkowo podobnych specyfikacjach.

AMD Ryzen 3 1200 można znaleźć już za około 250 złotych. Część posiada cztery rdzenie. Jeśli przyjrzymy się innym parametrom zobaczymy, że pamięć podręczna tej jednostki wynosi 8 MB. A jej częstotliwość taktowania to 3.1 GHz.

W podobnej cenie jest również Intel Pentium 6400. Ten model posiada jednak mniej rdzeni, bo dwa czterowątkowe. Pamięć podręczna sprzętu od Intela to 4 MB. Jednostka może nie być idealna jednak sprawdzi się w przypadku wielu gier.

Intel oferuje także droższe sprzęty z lepszą specyfikacją. Model Core-i3-10100F posiada częstotliwość taktowania 3600 MHz. Pamięć podręczna to 6 MB, a kwota to około 500 zł.

Ostatni prezentowany model procesora jest także najdroższy. Jest to zdecydowanie wyższa półka cenowa, ponieważ koszt takiej jednostki oscyluje w okolicach 1000 zł. Jest to AMD Ryzen 5 2400G. Czterordzeniowy procesor, taktowanie 3.6 MHz, a do tego zintegrowany układ graficzny. Czyni to jednostkę jednym z najlepszych dostępnych na rynku sprzętów.

Zobacz też: http://bpminteractive.pl/karta-graficzna-jaka-wybrac/

Analiza techniczna walut

0
Analiza techniczna walut

Analiza techniczna jest jednym z najważniejszych aspektów inwestowania na rynku walutowym. To właśnie dzięki niej jesteś wstanie przewidywać, w którą stronę przegnie się szalka i czy masz szansę na zysk. Warto szczegółowo przyjrzeć się zagadnieniu, aby uniknąć w przyszłości błędów i pomyłek, które mogą kosztować Cię fortunę.

Jak stworzyć dobrą wizytówkę? Garść podpowiedzi

0
Jak stworzyć dobrą wizytówkę

W powszechnym języku wizytówka to wcale nie ten mały kartonik z najważniejszymi informacjami o danym pracowniku, jego stanowisku i przedsiębiorstwu, które reprezentuje, a właśnie rodzaj pierwszego, być może najważniejszego wrażenia, jakie się sprawia. Krótko mówiąc, wizytówką jest to, co się sobą reprezentuje. My jednak dzisiaj skupimy się na formalnym znaczeniu tego słowa i przybliżymy kilka zasad, jakimi należy się kierować przy okazji tworzenia strategii marketingowej w zakresie druku wizytówek. To na pewno nie wszystko, co powinniście na ten temat wiedzieć, ale spora dawka wiedzy w pigułce.

Wybór systemu ERP

0
Wybór systemu ERP

Rola oraz znacznie systemów ERP (Enterprise Resource Planning) w szeroko pojętym biznesie nieustannie rośnie. Przedsiębiorcy coraz bardziej zdają sobie sprawę z roli, jaką pełni oprogramowanie w kontekście zarządzania i optymalizacji procesów związanych z działalnością firmy. Sam proces wdrożenia systemu bywa jednak dość skomplikowany i nie zawsze jest on przeprowadzany poprawnie.

Jak wybrać odpowiedni system ERP?

Wybierając właściwy system ERP oraz planując jego sprawne wdrożenie osoby decyzyjne powinny opierać się nie konkretnych informacjach i obiektywnych danych. Pierwszym korkiem jest ocena czy tego typu jest w ogóle potrzebny.  Przed dokonaniem takiej oceny i wyborem konkretnego rozwiązania systemowego warto rozpatrzyć następujące kwestie:

Wdrożenie systemy ERP w przedsiębiorstwie wiąże się z dość znaczną inwestycją oraz skutkami. Aby było to opłacalne przedsiębiorca powinien jasno określić powody, dla których warto zainwestować w to rozwiązanie. Należy postawić pytania: „Jakie będą ewentualne skutki wdrożenia systemu?”, „Czy firma z czasem zyska na tym na polu finansowym?”.

Po podjęciu decyzji o zainwestowaniu we wdrożenie systemu ERP, kierownictwo firmy powinno określić najważniejsze wymagania wobec oprogramowania. Definiowanie wymagań biznesowych wobec systemu musi wiązać się z analizą istniejących procesów oraz ich poprawy pod względem efektywności oraz wydajności. Wdrożenie nie powinno być podyktowane automatyzacją wadliwych i nie zoptymalizowanych procesów. Aby inwestycja była jak najbardziej opłacalna, wdrożenie musi koncentrować się na osiągnięciu jak największych korzyści dla przedsiębiorstwa.

Warto zwrócić również uwagę na to jakimi obszarami przedsiębiorstwa będzie objęty nasz przyszły system ERP. Czy będzie on dotyczył wyłącznie zarządzania produkcją, czy będzie odpowiedzialny za zrządzanie zapasami? A może będzie całościowy dla wszystkich procesów? Warto sobie również zadać pytanie, co będzie za kilka lat i czy nasz system wciąż będzie w stanie dostosować się do nowych wyzwań.

Zwrot inwestycji

Pierwszym krokiem do oceny zwrotu inwestycji jest określenie kosztów systemu oraz jego wdrożenia w zależności od konkretnego dostawcy. Później należy opisać potencjalne korzyści finansowe i organizacyjne z jego wdrożenia. Taka ocena pełni znaczną rolę w procesie decyzyjnym i pozwala na określenie spodziewanych efektów inwestycji. Powinna ona zawierać wszystkie potencjalnie ukryte koszty, takie jak spadek efektywności bezpośrednio po wdrożeniu czy też wykorzystanie wewnętrznych zasobów. Tego typu analizę należy również dostarczyć wybranemu dostawcy systemu ERP.

W jaki sposób uniknąć komplikacji podczas wdrożenia?

Potencjalne problemu w procesie wdrożenia systemu mogą wynikać ze strony dostawcy, ale i również klienta. Aby ich uniknąć należy stosować się do metodyki wdrożeniowej, która znacznie ułatwi i uporządkuje ten skomplikowany proces. Jak poprawnie wdrożyć system ERP?

Należy mieć świadomość, że rola przedsiębiorcy nie może kończyć się w momencie podpisania umowy z dostawcą. Aby system był wdrożony poprawnie oraz szybko przedsiębiorstwo musi aktywnie uczestniczyć w projekcie od początku do końca. Dotyczy to i kadry kierowniczej i użytkowników końcowych systemu. Wdrożenie jest procesem trudnym i czasochłonnym, jednak warto się go podjąć, gdyż z czasem przyniesie on wymierne zyski.

Minimalizacja kosztów

Działanie zgonie z metodyką wdrożeniową pozwala ograniczyć koszty oraz czas wdrożenia systemu. Powstała ona bazując na wieloletnich doświadczeniach największych przedsiębiorstw. Projekty realizowane z zachowaniem zasad metodyki cechują się krótszym czasem implementacji. Dzięki temu można się skupić na specyficznych wymaganiach klienta wobec systemu. Metodyka wdrożenia to skorzystanie z poprzednich doświadczeń wielu firm i szansa na uniknięcie błędów, które one już kiedyś popełniły.

Proces kontroli kosztów będzie rzutował na rozliczanie produkcji danego zamówienia. Czym więc zaoszczędzimy na materiałach i mamy mniej odpadów tym lepszy współczynnik otrzymamy w stopie zwrotów rozliczania produkcji.

ZOBACZ TEŻ