Gadżety reklamowe nigdy nie wyjdą z mody

0

Gdy w naszych firmach i domach na dobre zagościł Internet, główne siły i środki przeznaczane są na wsparcie wszelkich działań marketingowych właśnie w Internecie. Czy jednak jest to wystarczająca strategia? Wiele osób stwierdzi, że przecież każdy zaczyna swój dzień od zalogowania się w sieci, a wylogowuje się w zasadzie tuż przed snem. Czy rzeczywiście nie ma już miejsca na tradycyjne gadżety reklamowe?

Lokata czy konto oszczędnościowe. Co bardziej się opłaca?

0

Rośnie liczba Polaków, którzy gromadzą oszczędności. Chociaż część osób trzyma pieniądze w gotówce, większość decyduje się na założenie lokat oraz rachunków oszczędnościowych. Które rozwiązanie jest bardziej opłacalne – lokata czy konto oszczędnościowe? Podpowiadamy.

Wishlista – czym jest i jakie korzyści przynosi?

0

Zasada działania wishlisty jest bardzo prosta. Klient odwiedza sklep, znajduje produkt, którego szukał, lub który akurat wpadł mu w oko, chce dokonać zakupu i… nie może. Przyczyn jest wiele – brak dostępnego rozmiaru, ulubionego koloru, lub po prostu chwilowe pustki w magazynie.

Płatność kryptowalutą gwarancją bezpieczeństwa

0

Ze względu na nieograniczony dostęp na terenie niemal wszystkich kontynentów, kryptowaluty są współcześnie coraz częściej wykorzystywane w wielu transakcjach. Ponieważ wirtualne waluty nie mają swoich właścicieli czy też zarządców, działają one niezależnie od wszelkich instytucji pokroju banków lub rządów narodowych. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że jest to waluta demokratyczna, a system operacji wykonywanych przy jej udziale sprzyja prywatnym użytkownikom.

Pomocne źródło wiedzy

Przed rozpoczęciem swojej przygody z kryptowalutami, warto w pierwszej kolejności zapoznać się z podstawowymi zasadami zarządzania tego typu pieniędzmi. Niezwykle przydatne może okazać się skorzystanie ze strony „Kryptowaluty – portal„, gdzie znajdują się wyczerpujące poradniki, które rozjaśnią temat płatności przy pomocy wirtualnej waluty.

Wybór portfela i zdobycie pieniędzy

Kolejnym krokiem jest już wybór odpowiedniego portfela, dostosowanego do indywidualnych potrzeb użytkownika. Następnie nie pozostaje już nic innego jak zdobycie wirtualnych środków płatniczych i rozpoczęcie zakupów. Chcąc upewnić się, jak poprawnie korzystać z kryptowaluty, warto zasięgnąć również porady na Kryptowaluty Forum.

Zalety korzystania z kryptowaluty

Dokonywanie przelewów, używając w tym celu kryptowaluty, odbywa się sprawniej i o wiele szybciej niż w przypadku standardowych przelewów bankowych. Warto pamiętać, że nie ma możliwości wycofania danej transakcji, co może być wadą, jak i zaletą, dającą stuprocentową gwarancję bezpiecznie przeprowadzonej sprzedaży. Adres bitcoin jest w pełni anonimowy, a przy poszczególnych transakcjach nie biorą udziału pośrednicy.

Sklepy internetowe: dlaczego warto w nich kupować?

0

Dlaczego tak często i tak chętnie decydujemy się na zakupy przez internet? Po pierwsze ze względu na niezwykle szeroki wybór produktów, często nieporównywalnie większy niż w przypadku sklepów stacjonarnych. Co prawda tradycyjne punkty handlowe mają tę zaletę, że interesujący nas towar możemy dotknąć i dokładnie obejrzeć, ale zazwyczaj zdjęcia, które prezentują ofertę sklepu internetowego, są na tyle wysokiej jakości, że z powodzeniem zastępują fizyczny kontakt z produktem.

Współczynnik konwersji – jak go zwiększyć?

0

Chociaż prowadzenie biznesu w sieci wymaga wykorzystywania zupełnie innych narzędzi, niż w przypadku stacjonarnej działalności, podstawy nie ulegają zmianie. Najważniejsze jest dotarcie do grona potencjalnych klientów i nakłonienie ich do zainteresowania się właśnie naszą ofertą.

Przelewy24 dostępne na Allegro

0

Pionier polskiego e-commerce, operator Przelewy24 nawiązał współpracę z Allegro.pl – najpopularniejszą internetową platformą zakupową w Polsce. Wspólnie umożliwią klientom Allegro korzystanie m.in. z nowatorskiej formy szybkich płatności BLIK OneClick.

Co musi zawierać faktura a czego nie

0

Wystawianie faktur to jeden z najmniej lubianych obowiązków wśród przedsiębiorców i ich pracowników. Jest to dokument o wyjątkowej wadze, gdyż potwierdza dokonanie transakcji opodatkowanej. Stanowi główną metodę standaryzacji danych w zakresie zestawień raportujących naliczenia.  W związku z tym musi zostać wystawiony poprawnie, a w dodatku ściśle według obowiązujących przepisów zawartych w ustawie.

Kampania „Płać bezpiecznie z Przelewy24”

0

Przelewy24 – jeden z liderów branży finansowej na rynku e-commerce – rozpoczął kampanię pod hasłem Płać Bezpiecznie (placbezpiecznie.pl).

Jak budować markę – podstawy brandingu

0
Jak budować markę – podstawy brandingu

Branding stanowi kształtowanie marki. Jest to kreowanie w psychice konsumenta wizji danego produktu, usługi, podmiotu przedsiębiorczego coś proponującego. Jest to niezbędny element marketingu, jaki wpływa na sprzedaż, sprawia, że konsument stanowiący potencjalną grupę odbiorców Twych wyrobów czy Twojej działalności trafia akurat do Ciebie, a następnie wybiera na stałe Ciebie a nie innych proponujących podobne produkty czy usługi. Warto zatem stwierdzić, że w ten sposób podkreślana jest przewaga konkurencyjna wobec rywali branżowych.

Branding jest powszechnym zjawiskiem, jaki opiera się przede wszystkim na skrupulatnym kształtowaniu marki i przywiązywaniu klienta krok po kroku. O tym jak zabrać się za budowanie brand’u dowiesz się bezpośrednio z niniejszego artykułu.

Sensowność

Po pierwsze, zanim cokolwiek zaczniesz realizować i w czymkolwiek działać, koniecznie powinieneś poprzedzić swoje kroki brandingowe wymyśleniem konkretnego celu Twego prosperowania. Zastanów się zatem, po co w ogóle chcesz zbudować markę – czy dla całej firmy, czy dla danej linii produkcyjnej, czy może dla określonego jednego wyrobu bądź tylko jednej usługi, którą masz w ofercie?

Jeżeli decydujesz się na wyżej wspomniane brandingowanie dla całego podmiotu przez Ciebie prowadzonego, to jest to dobry wariant zwłaszcza wtedy, kiedy oferta tejże firmy skierowana jest do określonej, wybranej grupy konsumentów. Wszystkie produkty mają wędrować do jednej kategorii klientów i branding markowy jest sensownym wariantem.

Jak budować markę – podstawy brandingu

Z kolei kształtowanie marek oddzielnych dla poszczególnych wyrobów czy też usług to zdaniem specjalistów strzał w dziesiątkę wówczas, kiedy mamy kilka różnych grup targetowych, do których chcemy uderzyć.

Przykładem w ten sposób działających firm, to jest rozdzielających brandy jest przykładowo wiele firm kosmetycznych, potężnych koncernów takich jak Procter & Gamble, Gillette, Blend-a-med.

Wyróżnienie się nieprzeciętnością

Nic w dobie współczesności, kiedy wszystkiego na rynku jest pełno, nie przemawia do klientów tak bardzo jak unikalna oferta sprzedaży. To wyznacznik brandu, a zarazem jego podstawa, swego rodzaju filar, na którym bazuje cała prowadzona przez nas działalność.

W oparciu o tenże filar możliwe jest natomiast budowanie strategii marketingowej i planowanie dystrybucji i zysków ze sprzedaży wyrobu czy usługi. Chodzi o to, żeby Twoja marka była rozpowszechniona szeroko, ale przede wszystkim została świetnie zapamiętana przez potencjalne grono klientów i nie zgubiła się gdzieś pośród rozlicznej grupy konkurentów branżowych.

Jakość marki

Marka powinna cechować się wartościowością, przez co rozumie się zalety wynikające z perspektywy inwestycji w nią przez klienta. Mowa tu o wszystkim, co w korzystny sposób kształtuje wizję prezentowanego wyrobu czy też usługi.

Obecnie bardzo popularną wartością brandów są między innymi stawianie na innowacyjność, bezpieczeństwo użytkowania przez odbiorcę czy też ochronę środowiska i ekologię.

ZOBACZ TEŻ